BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Kartepe’de mutlu son…


16 Ağustos Pazartesi 2010.

İşveren adına YERELSEN…  

Yerelsen; üyelerinden olan Kartepe Belediyesinde, toplu iş sözleşmesi görüşmelerini başarıyla tamamladı.İşveren adına  görüşmelere katılan Yerelsen, sözleşme görüşmelerini Belediye-iş sendikası yetkilileriyle yürüttü.Yapılan uzun görüşmeler sonunda taraflar mutabakata vardı.

İmza töreni Kartepe’de yapıldı…

Kartepe’de bulunan Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde    yapılan imza törenine Yerelsen uzman personelleri Hasan Tenlik, Yahya Bilgin ,Mete Bilgin,KartepeBelediye Başkanı Şükrü Karabalık, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri, Belediye iş sendikası  yöneticileri ve çok sayıda işçi katıldı.

Törende bir konuşma yapan Başkan Karabalık; Sözleşmede en önemli kriterlerinin hakkaniyet olduğunu söyledi. Bunun için düşük alanlara yüksek, yüksek alanlara da düşük zam verdiklerini belirtti. Sözleşme görüşmelerini yürüten taraflara teşekkür eden Karabalık, özellikle Yerelsen’in sözleşme görüşmelerinde kendilerinin yükünü alarak görüşmeleri başarıyla yürüttüklerini söyledi ve  sözleşmenin taraflara hayırlı olmasını diledi.

Konuşmalardan sonra alkışlar arasında sözleşme taraflarca imzalandı. Sözleşmenin imzalanmasından sonra işçi sendikası temsilcileri  Başkan Karabalık’a   çiçek takdim ettiler.

Yevmiyelere ortalama %13 zam…

Varılan mutabakat sonucu çalışanların  yevmiyelerine  ortalama %13 oranında zam yapıldı. Böylece en düşük yevmiye 25 TL’den 41 TL’ye, en yüksek yevmiye de 74 TL’den 79 TL’ye çıkartılmış oldu. Sosyal haklarda da aynı  oranda zam yapıldı.