BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Kestel Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı


11 Ekim Cuma 2019.

Yerelsen üyelerinden Kestel Belediyesi’nde bir süredir devam eden sözleşme görüşmeleri sona erdi. Kestel Belediyesi’nde 10.10.2019 tarihinde gerçekleşen son oturumda 55 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı.

Yerelsen’in çeşitli temaslarının ardından başlayan toplantıda Kestel Belediyesi’ni temsilen Kestel Belediye Başkanı Önder TANIR, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan ARAS, Mali Hizmetler Müdürü Mehmet ÖZCAN ve İnsan Kaynakları Müdürü İsmail KAPLAN katıldı. Toplantıda Yerelsen’den ise sendika uzmanlarımız Hasan TENLİK, Murat ASLAN ve İbrahim Halil ÇELİK yer aldı. Yapılan son toplantıda işçi tarafını ise Hizmet-İş Bursa Şube Başkanı Mustafa YAVUZ, Şube Başkan Yardımcısı Selim BAL, Baştemsilci Atilla TURGAY ve Temsilci Sadık DURMAZ temsil etti.

Olumlu bir atmosferde gerçekleşen toplantıda kalan maddeler üzerinde yapılan müzakereler sonucunda anlaşma sağlanmış, 55 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imzalanmıştır. Sözleşme görüşmeleri sonrasında bir konuşma yapan Kestel Belediye Başkanı Önder TANIR, yeni dönem için imzalanan toplu iş sözleşmesinin iki tarafa da hayırlı olmasını temenni ettiklerini ifade ederken aynı zamanda sözleşme görüşmelerinin masada sonuçlanmasının da kendilerini mutlu ettiğinin altını çizdi.