BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Kırıkkale’de Anlaşma Sağlandı


26 Şubat Cuma 2016.

3

Kırıkkale Belediyesi’nde çalışan işçilerinin merakla beklediği  toplu iş sözleşmesinde görüşmeler tamamlandı.

Kırıkkale Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi görüşmelerini işveren adına takip eden sendikamız görüşmeleri başarıyla yürüttü. İşçileri temsilen görüşmeleri takip eden Hizmet İş Sendikası Kırıkkale Şubesi yöneticileriyle yapılan görüşmeler  sonucunda anlaşma sağlanarak 2 yıl yürürlükte olacak olan toplu iş sözleşmesi 25 Şubat 2016 tarihinde imzalandı.

Kırıkkale Belediyesi Başkanlık makamında  yapılan anlaşma töreninde YERELSEN’i sendikamız uzmanlarından Hasan Tenlik ve Murat Aslan temsil etti. Kırıkkale Belediye Başkan Vekili Mutlu Erol Bakır, Başkan Yardımcısı Harun Ulusoy ve İnsan Kaynakları Müdürü Şuayıp Güneş’in de hazır bulunduğu anlaşma törenine Hizmet İş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Celal Yünlü ve sendika yöneticileri  katıldı.

İmzalar atılmadan önce bir konuşma yapan Kırıkkale Belediye Başkan Vekili Mutlu Erol Bakır; yapılan sözleşmenin belediye çalışanlarının hakkını gözeterek sonuçlandırılmış olmasından memnun olduğunu söyledi. İmkânlar ölçüsünde gereken hassasiyetin gösterildiğine vurgu yapan Bakır varılan anlaşmanın hem çalışanlara hem de belediyeye hayırlı olmasını diledi.