BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
803
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
23
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
14
GÜNCELLENME TARİHİ: 06.03.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Kocaeli Büyükşehir büyüklüğünü gösterdi…


17 Mayıs Pazartesi 2010.

İmza Törenine Coşku Hakimdi…

 

Yerelsen’in yetkili işveren vekili olarak görüşmelerini yürüttüğü toplu iş sözleşmesinde mutlu sona ulaşıldı.Hem Büyükşehir’in hem de işçilerin memnuniyetle karşıladığı anlaşma sonrası Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hizmet binası önünde sözleşme imzalandı.


Sözleşme törenine  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu,Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Yerelsen Genel Başkan Vekili Mustafa Çöpoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve aynı zamanda Yerelsen yönetim kurulu üyesi  Ersin yazıcı,İSU Genel Müdürü ve aynı zamanda Yerelsen Denetim Kurulu üyesi İlhan Bayram,Yerelsen Genel Sekreteri Mümtaz Uzun, uzman personeller Hasan Tenlik, Yahya Bilgin, Mete Bilgin, HAK İŞ Genel Başkanı Salim Uslu, Hizmet İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Büyükşehir ve İSU  yöneticileri ile Büyükşehir ve İSU’da çalışan işçiler katıldı.


 


 

EN DÜŞÜK YEVMİYE 61 TL OLDU

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İSU Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan işçilere seyyanen ilk yıl için günlük 7 lira zam yapıldı. Yevmiyesi 54 TL’nin altında olanların yevmiyeleri 54 Lira’ya tamamlandıktan sonra 7 TL artış daha yapıldı. Öte yandan ikinci yıl ise enflasyon oranında zam yapılması konusunda da anlaşmaya varıldı. Büyükşehir Belediyesi’nin işçilere verdiği sosyal haklarda da yüzde 12 oranında iyileştirme yapıldı.


 


EN DÜŞÜK MAAŞLI İŞÇİLERE YÜZDE 39 ZAM

 

Böylelikle en yüksek yevmiyeli gruba yüzde 8,5 ve en düşük yevmiyeli gruba da yüzde 39 oranında zam yapılmış oldu. Ortalama zam oranı yüzde 12 civarında gerçekleşirken, özellikle düşük yevmiye alan işçilerin maaşında ciddi oranda iyileştirme yapılmış oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde güle oynaya gerçekleşen törende sözleşmeye Büyükşehir, İSU,Yerelsen ve Hizmet İş yetkilileri tarafından imza kondu.

 


İmza töreni sonrasında işçi sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na sözleşme görüşmelerine yaptığı katkılarından dolayı bir plaket vererek teşekkür etti.