BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

BÜYÜKŞEHİR GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI


26 Ağustos Pazartesi 2013.

Sendikamız üyelerinden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve İSU Genel Müdürlüğü’nde başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin başlangıç oturumu sendikamız binasında yapıldı.

26 Temmuz 2013 tarihinde başlayan görüşmelere genel sekreterimiz Av. Mümtaz Uzun ve sendika uzmanlarımızın yanı sıra  Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürü Bayram Bayram, Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşaviri Cevat Öksüz, Büyükşehir Belediyesi Bordro Tahakkuk Şube Müdürü Serpil Korkmaz İSU Eğitim ve Destek Hizmetleri Daire başkanı Hasan Fitoz,  Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube başkanı İdris Ersoy ve Hizmet İş Sendikası yönetim kurulu üyeleri katıldı.

BÜTÜN (1296 x 864)

Toplantı başlangıcında kısa bir açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürü Bayram Bayram, uzun süren mahkeme sonucu yetkinin Hizmet İş sendikasına verildiğine değinerek bu durumun hem çalışanlarına hem de kurum adına hayırlı olmasını diledi. Sonuç olarak herkesin çalışanların hakkını vermek için mücadele ettiğine değinen Bayram, uzun süren mahkeme sürecinde Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun da gerekli hassasiyeti gösterdiğini ve mağduriyet yaşanmaması için çalışanlara %5 oranında gerekli zammı yaptığını ifade etti. Görüşmelerin altmış gün içerisinde olumlu yönde sonuçlanması temennisinde bulunan Bayram görüşmelere katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Masada Bitmesini Umut Ediyoruz

Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürü Bayram Bayram’ın konuşmasından sonra söz alan Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube başkanı İdris Ersoy yaklaşık iki yıllık aradan sonra toplu iş sözleşmesi görüşmelerine başladıklarına değinerek görüşmelerin bütün işçilere ve çalışma hayatına hayırlı olması temennisinde buldu. 2012 yılının ilk ayında geçerli olacak toplu iş sözleşmesinin Belediye İş Sendikası’nın itirazı nedeniyle geciktiğini dile getiren Ersoy, Yargıtay kararı neticesinde yetkinin Hizmet İş sendikasına geçtiğini belirtti. Yerelsen’le yaptıkları sözleşmelerin genelde masada bittiğine dikkat çeken İdris Ersoy bu sözleşmenin de masada biteceği temennisinde bulundu.  Çalışanların aileleri de hesaba katıldığında yaklaşık 10 bin kişiyi ilgilendiren bir sözleşme olacağına dikkat çeken Ersoy; sözleşmenin Kocaeli’nin ekonomisine, Kocaeli halkı ve esnafına katkı sağlayacağına dikkat çekti. Çalışma hayatına renk getirecek bir sözleşme olacağına inandığını söyleyen Ersoy yapılan sözleşme görüşmelerinin şimdiden herkese hayırlı olmasını dileyerek Büyükşehir Belediyesi yöneticilerine ve sendikamıza teşekkür etti.

MÜMTAZ BEY (600 x 400)

Büyükşehir ve İsu Genel Müdürlüğü adına açıklama yapan genel sekreterimiz Mümtaz Uzun yapılacak görüşmelerin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İSU Genel Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde yürütüleceğine dikkat çekti. 1 Ocak 2012 tarihinde biten sözleşmenin Yerelsen’den kaynaklanmayan nedenlerden dolayı geciktiğini dile getiren Uzun sözleşme başlangıcının geriye dönük olarak 1 Ocak 2012 tarihinde başlayacağını ve alınacak zamların da bu tarihten itibaren olacağını dile getirdi. Toplu iş sözleşmelerinin süreli olmasındaki amacın uygulamalarda yaşanan aksaklıkların bertaraf edilmesi olduğuna değinen Uzun  yapılacak zam teklifinin belediyenin bütçesine oranında olacağını dile getirdi.  Sözleşme süresinin 3 yıl olarak teklif edileceğini bildiren genel sekreterimiz yapılacak görüşmelerin karşılıklı anlayış çerçevesinde yürütüleceğine ve sözleşmenin masada bitirileceğine inandığını ifade etti.