BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Kocaeli Büyükşehir, sağlık işçilerininde yüzünü güldürdü…


6 Haziran Pazar 2010.


İşvereni temsilen YERELSEN…


 


Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde çalışan sağlık iş sendikasına üye 176 sağlık personelini ilgilendiren sözleşme görüşmeleri mutlu sonla  noktalandı.İşvereni temsilen YERELSEN’in  yürüttüğü görüşmeler sonucu, tüm maddelerde mutabakat sağlandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan Hizmet iş sendikasına üye  işçileri kapsayan sözleşme şartları,sağlık işçileri içinde uygulandı.


 

 

 

 

İmza töreni Başkanlık makamında yapıldı…

 

 


YERELSEN’i temsilen Genel Başkan vekili Mustafa ÇÖPOĞLU, Genel Sekreter Mümtaz UZUN,  Uzmanlar Hasan TENLİK ve Mete Bilgin’in hazır bulunduğu imza törenine, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLU, Büyükşehir Belediyesi yöneticileri,Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa BAŞOĞLU ve sendika yöneticileri katıldı. İmza töreni Başkan İbrahim KARAOSMANOĞLU’nun makam odasında yapıldı.

 

 


 

 


Törende bir konuşma yapan Başkan Karaosmanoğlu, ülkemiz şartlarına göre iyi bir sözleşme imzaladıklarını, çalışanların maaşları ve sosyal haklarını günü gününe ödemeye riayet ettiklerini belirterek, sözleşmenin taraflara hayırlı olmasını diledi.


Daha sonra söz alan Genel Başkan Başoğlu’da, Başkan Karaosmanoğlu’nun sözlerini teyit ederek ,kendisine teşekkür etti ve sözleşmenin herkese hayırlı olmasını diledi.


Yapılan konuşmalardan sonra imza törenine geçildi.İmzaların atılmasından sonra Sağlık iş Genel Başkanı Mustafa BAŞOĞLU, Başkan İbrahim KARAOSMANOĞLU’na  bir plaket  takdim etti. 


Seyyanen 7 TL….


İmzalanan sözleşmeye göre  yevmiyesi  54 TL’nin altında olanların yevmiyesi  54 TL’ye çekildi. Daha sonra tüm çalışanların yevmiyelerine  seyyanen 7 TL zam yapıldı.Böylece çalışanların yevmiyelerine ortalama %12 oranında artış sağlanmış oldu.