BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
512
2021'DE
BAĞITLANAN TİS
31
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
20

YERELSEN’DE ARAYIN:

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR’DE DAVUL ZURNALI TÖREN

Sendikamız üyelerinden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İSU Genel Müdürlüğü’nde uygulanmak üzere akdedilen ve yaklaşık 2 bin 500 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi sonuçlandı.  Kocaeli Büyükşehir ve İSU Genel Müdürlüğü adına görüşmelere katılan sendikamız ile Hizmet-İş Sendikası arasında gerçekleşen toplu iş sözleşmesi 28 Kasım 2013 tarihinde Antikkapı Restoranda düzenlenen geniş katılımlı törenle imzalandı.

BAŞKAN 1 (1296 x 864)

Belediye ve İsu çalışanları tarafından ilgiyle takip edilen törene Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, Genel Başkan Vekilimiz Dr. Mustafa Çöpoğlu, genel sekreterimiz  Mümtaz Uzun , İsu Genel Müdürü İlhan Bayram, belediye ve   İsu birim amirleri katıldı. Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın da iştirak ettiği törende Hizmet-İş Genel Mali Sekreteri Fahrettin Kütükçü, Hak-İş Genel Sekreteri Osman Yıldız, Hizmet-İş Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Özgüven, Hizmet-İş Şube Başkanı İdris Ersoy ve işyeri sendika temsilcileri de hazır bulundu.

3 yıllık olarak gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi sonucunda çalışanlara birinci yılda yüzde 10, ikinci yılda yüzde 9, üçüncü yılda ise enflasyon artı bir puan olarak zam yapılmasına karar verildi.

toplu1 (1296 x 864)

 

Tören öncesinde ilk olarak İdris Ersoy kürsüye gelerek açılış konuşmasını yaptı.  Belediye İş sendikası tarafından yapılan itiraz nedeniyle toplu iş sözleşmesinin 1 sene 7 ay gecikmeli başladığını dile getiren İdris Ersoy,  yaklaşık iki buçuk ay süren toplu iş sözleşmesinin mutabakatla masada bitmesinden işçi sendikası olarak memnun olduklarını söyledi.  Sözleşme başlangıcından sonuçlanmasına kadar emeği geçen herkese teşekkür eden Ersoy yapılan sözleşmenin herkese hayırlı olmasını diledi.

İdirs bey (744 x 1260)

“Türkiye’nin en iyi sözleşmesi”

İdris Ersoy’un konuşmasından sonra kürsüye gelen Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan öncelikle Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür ederek, gecikmeli de olsa böyle bir sözleşmenin imzalanmasına katkıda bulunduğu için hem geçmişteki sıkıntıların hafifletmesi hem de Kocaeli Büyükşehir Belediyesine yakışır bir toplu sözleşmenin inşa edilmesi adına önemli hizmetler sunduğunu dile getirdi. 2012 yılı için yüzde 10, 2013 yılı için yüzde 9, 2014 yılı için ise enflasyon artı bir puanlık bir artışa sahip olan bir sözleşmenin Türkiye’deki mevcut sözleşmelere göre en iyi sözleşme olduğunu dile getiren Arslan yeni dönemde de Başkan Karaosmanoğlu’yla çalışmak istediklerini söyleyerek  yapılan sözleşmenin herkese hayırlı uğurlu olmasını diledi.

mahmut arslan (864 x 1296)

“Önceliğimiz emeğin karşılığını vermektir”

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın konuşmasından sonra kürsüye gelen Başkan İbrahim Karaosmanoğlu her çalışanın en az belediye başkanı kadar değerli ve onurlu olduğunu ifade ederek “önceliğimiz çalışanlarımıza emeklerinin karşılığını vermektir” dedi. Herkesten yaptığı işin en güzelini yapmasını isteyen Karaosmanoğlu bu amaç doğrultusunda yapılamayacak güzellik olmadığını söyledi. Karaosmanoğlu sözlerine şöyle devam etti; “Bizim medeniyetimizde hak verilir. Hak verilmezse o zaman kavga başlar. Son 10 yılda birçok hakkımızı kazandık. Bazı tabuları ortadan kaldırdık. 1980’li yıllarda çalışanların maaşlarını veren belediye başkanları kahramandı. Maaşları zamanında veren belediye sayısı parmakla gösterilecek kadar azdı. İşçimizin çalışmasının karşılığını günü gününe veriyoruz. Bu bizim görevimiz. Ben muhasebeye talimat vermiştim. En son işçim, çalışanım maaşını almadıkça, bana maaş getirmeyeceksiniz” diye konuştu. Sözleşmede emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Karaosmanoğlu yapılan sözleşmenin hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Yapılan konuşmalar sonrasında sözleşme imzalanarak tören sona erdirildi. Tören sonunda Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan  Başkan Karaosmanoğlu’na çiçek takdiminde bulundu.

BAŞKAN (1296 x 864)başkan kadraj (1296 x 864)

takdim (920 x 864)

sozlesme-toreninde-baskanlar-halay-cekti-

IMG_5088 (1296 x 864)