BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Kocaeli Büyükşehir’de Görüşmeler Başladı


13 Şubat Cuma 2015.

Sendikamız üyelerinden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde 1250 çalışanı ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin ilk oturumu Büyükşehir Meclis Salonu’nda yapıldı yapıldı. 12 Şubat tarihinde yapılan görüşmeye sendikamızdan Genel Sekreterimiz Av. Mümtaz Uzun, sendika uzmanlarımızdan Hasan Tenlik ve Murat Aslan katıldı. Toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediye’sinden İnsan Kaynakları Eğitim ve Daire Başkanı Osman Ayvazoğlu, Hukuk Müşaviri Necmi Özen yanı sıra Hizmet İş Şube Başkanı İdris Ersoy ve sendika temsilcileri katıldı.

Toplantı öncesi açıklama yapan İnsan Kaynakları Eğitim ve Daire Başkanı Osman Ayvazoğlu “İlk oturum umarım hayırlı olur. Arkadaşlarımız şehre hizmet eden arkadaşlar, anlaşacağımızdan eminim, birbirimizi üzeceğimizi sanmıyorum. Biz arkadaşlara haklarını vereceğiz onlar da çalışacak” dedi. Genel Sekreterimiz Mümtaz Uzun ise sözleşmenin karşılıklı anlaşma ile masa da sonuçlanacağını ümit ettiğini söyleyerek sürecin her iki tarafa da hayırlı olmasını diledi.

Yapılan görüşme sonunda Hizmet İş Sendikası tarafından verilen 61 maddelik teklif taslağındaki 5 maddenin kabul edilmesine kalan maddelerin ise bir sonraki oturumda görüşülmesine karar verildi.