BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Kocaeli Büyükşehir’de Masaya Oturuldu


22 Aralık Perşembe 2016.

Sendikamız üyelerinden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde yeni dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin ilk oturumu yapıldı. 22 Aralık 2016 tarihinde Büyükşehir binasında yapılan görüşmeye sendikamızdan Genel Sekreterimiz Av. Mümtaz Uzun, Genel Sekreter Yardımcımız Yahya Bilgin ve sendika uzmanlarımızdan Melih Kuran katıldı.

Yeni dönem toplu iş sözleşmesi görüşmesinde Kocaeli Büyükşehir Belediye’sinden İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Bayram Bayram, İnsan Kaynakları Şube Müdürü Serpil Korkmaz ile İşçi İşlemleri Şefi Mustafa Kılıç hazır bulundu.  Belediye çalışanlarını ise Hizmet İş Şube Sekreteri Muharrem Subaşı, Mali Sekreter İbrahim Çınar ve sendika temsilcileri temsil etti. Toplantı öncesi kısa bir açıklama yapan Bayram Bayram, “işçilerimizle mutabakat içinde sözleşmenin masada bitmesinden yanayız. Görüşmelerin hayırla başlayıp hayırla bitmesi en büyük temennimizdir” diyerek görüşmelerin her iki taraf da hayırlı olmasını diledi.

İlk oturum sonunda Hizmet İş Sendikası tarafından verilen 61 maddelik toplu iş sözleşmesi teklif taslağındaki 5 maddenin kabul edilmesine kalan maddelerin ise bir sonraki oturumda görüşülmesine karar verildi.