BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR’DE SAĞLIK PERSONELİNİN İMZA SEVİNCİ


10 Mart Pazartesi 2014.

Sendikamız üyelerinden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde, 161 sağlık personelini ilgilendiren toplu iş sözleşmesi tarafların karşılıklı anlaşmasıyla masada bitti. İlk oturumu 08 Ocak 2014 tarihinde gerçekleşen imza töreni 10 Mart 2014 tarihinde Büyükşehir Meclis Salonu’nda imzalandı.

başkan kürsü (1710 x 929)

Sendikamız ile Sağlık İş sendikası arasında 1 yıllık olarak düzenlenen toplu iş sözleşmesi imza törenine Büyükşehir belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Ersin Yazıcı’nın yanı sıra sendikamız genel sekreteri Mümtaz Uzun ve sendika uzmanlarımız katıldı. Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Hasan Öztürk’ün de iştirak ettiği törende Türk-İş Bölge Temsilcisi Adnan Uyar, Sağlık İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Bülent Gökmen ve sendika yöneticileri hazır bulundu.

BAŞKAN (1710 x 1140)

“Adalet Esastır”

Tören öncesinde konuşma yapan Başkan Karaosmanoğlu esas olanın adalet olduğunu dile getirerek adaletin olmadığı yerde huzurun da olmayacağına dikkat çekti. Bu anlamda çalışanlar arasında eşitlik sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Karaosmanoğlu şirketlerde çalışan personellerin de durumlarını yasalar çerçevesinde düzelteceklerini söyledi. Ayrıca toplu sözleşmeye bir geçici madde koyarak daha önceki geciken alacaklarına istinaden sendika işçilerine bir defaya mahsusu olmak üzere seyyanen 2 bin TL ödeme yapılacağının müjdesini verdi. Ücretin işin sadece bir boyutu olduğuna dikkat çeken Başkan Karaosmanoğlu sendika faaliyetlerinin sadece ücret sendikacılığıyla sınırlı kalmaması gerektiğini söyledi. Çalışanların sosyal yaşantılarının kaliteli olmasını, iş güvenliğinin geliştirilmesi, iş barışı ve iş huzurunun öne çıkarılmasının herkes için önemli olduğunu dile getiren Karaosmanoğlu ücrettense çalışma ortamının huzurlu olmasını önemsediğini söyledi.

hasan öztürk (1710 x 1140)

“Sendikacılık Zor İş”

Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Hasan Öztürk ise işçi hak ve menfaatlerini koruyabilmek bakımından sendikacılığın zor bir iş olduğunu dile getirdi. Her şeye rağmen netice itibariyle güzel bir sözleşmenin yapıldığına dikkat çeken Öztürk yapılan sözleşmenin her iki tarafa da hayırlı olmasını diledi.

imza 1 (1710 x 1140)

Yapılan konuşmalar sonrasında sözleşme imzalanarak tören sona erdirildi. Tören sonunda yapılan toplu fotoğraf çekiminden sonra Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Hasan Öztürk tarafından Başkan Karaosmanoğlu’na çiçek takdimi yapıldı.

TOPLU (1710 x 1140)

plaket (1710 x 1140)