BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Kocaeli İl Özel İdaresinde imzalar atıldı…


18 Nisan Çarşamba 2012.

Kocaeli İl Özel İdaresinde  çalışan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi; Özel İdare binasında düzenlenen bir törenle imzalandı. 

Yerelsen’in 2012 yılında imzaladığı 17. Sözleşme… 

Yerelsen; üyelerinden olan Kocaeli İl Özel İdaresinde Aralık ayının sonlarında başlayan, toplu iş sözleşmesi görüşmelerini başarıyla tamamladı. İşveren adına  görüşmelere katılan Yerelsen sözleşme görüşmelerini Koop İş sendikası yetkilileriyle yürüttü. 2012 yılında yaklaşık olarak 40 Belediye ve Kamu Kurumunun sözleşmesini yürüten Yerelsen’in bu yıl içinde şu ana kadar  imzaladığı 17. Sözleşme oldu.  

İmza töreni Kocaeli İl Özel İdare Binasında yapıldı… 

Kocaeli İl Özel İdaresi Meclis Toplantı salonunda yapılan törene Yerelsen Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin, Yerelsen Uzman Personelleri Mete Bilgin ve Hasan Tenlik, Kocaeli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Burhan Eres, Kurumun  yöneticileri, Koop İş Sendikası yöneticileri ve  işçi temsilcileri katıldı. 

Törende bir konuşma yapan Genel Sekreter Burhan Eres, imza altına alınan sözleşme ile ilgili bilgi aktardı. Genel Sekreter Eres, çalışanların haklarını en iyi şartlarda ve zamanında ödemeyi şiar edindiklerini, yapılan bu sözleşmenin de bunun göstergesi olduğunu söyledi. Çalışanlarının oldukça özverili çalıştıklarını, kendilerinin de bu çalışmayı ödüllendirdiklerini belirtti. Yapılan bu sözleşmenin tüm çalışanlara ve idareye  hayırlı olmasını diledi.  

Genel Sekreter Eres’den sonra söz alan Yerelsen Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin’de Yerelsen’in çalışmaları hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra, Yerelsen sayesinde artık sözleşmelerin belli bir standarda oturduğunu ve kalıcı bir iş barışı sağlandını belirtti. İmzalanan bu sözleşmenin taraflara hayırlı olmasını diledi. 

Konuşmalardan sonra alkışlar arasında sözleşme taraflarca imzalandı.   

En yüksek yevmiye 60 TL. oldu… 

Varılan mutabakat sonucu  sözleşmesinin yürürlük süresi 2 yıl olarak kabul edildi. Yıllık gerçekleşen enflasyonun üzerinde yapılan artış sonucu en yüksek yevmiye 60,00 TL. oldu.  Ayrıca sosyal haklara da ücret zammı oranında artış sağlandı.