BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
760
2022'DE
BAĞITLANAN TİS
57
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
23
GÜNCELLENME TARİHİ: 07.04.2023

YERELSEN’DE ARAYIN:

Körfez Belediyesi’nde Görüşmeler Başladı

Yerelsen’in üyelerinden Körfez Belediyesi’nde toplu iş sözleşmeleri görüşmeleri başladı. 21 Kasım 2017 tarihinde gerçekleşen ilk toplantı belediyenin hizmet binasında yapıldı.

Yerelsen’in belediyedeki çeşitli temaslarının ardından olumlu bir atmosferde başlayan ilk toplantıda Körfez Belediyesi’ni temsilen Belediye Başkanı İsmail BARAN katılırken, işveren vekili sıfatı ile Yerelsen de toplantıya iştirak etti. Genel Sekreter Yardımcısı Yahya BİLGİN ve Sendika Uzmanı İbrahim Halil ÇELİK tarafından temsil eden Yerelsen’in yanı sıra toplantıda işçi tarafı olarak yer alan Belediye İş Sendikası ise Belediye İş Şube Başkanı Osman ŞAR, Belediye İş Şube Başkan Yardımcısı Ertuğrul ÇINAR, Belediye iş Şube Mali Sekreteri Mehmet ER tarafından temsil edildi.

Toplu iş sözleşmesi görüşmelerine geçilmeden önce bir konuşma yapan Körfez Belediye Başkanı İsmail BARAN Toplu Sözleşmenin Hayırlara vesile olmasını temenni etti. Sözleşmenin masada bitmesini arzu ettiklerini ve Sultandağı Belediyesi işçilerinin hak ettikleri maaşları vermek için gayret sarf edecekleri vurgusunu yaptı.

Konuşmanın ardından işçi sendikasının hazırladığı 77 maddelik taslak toplantıda konuşulurken, taslağın 6 maddesi ise aynen kabul edildi.