BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Körfez Belediyesi’nde İmza Töreni


29 Mayıs Cuma 2015.

DSC_2161 (1500 x 1000)

Sendikamızın üyelerinden Körfez Belediyesi’nde 105 çalışanı ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başarıyla tamamlandı. İşçi tarafını temsil eden Belediye-İş Sendikası yetkilileriyle yürütülen görüşmeler, taraflar arasında varılan mutabakat sonucu 27 Mayıs 2015 tarihinde toplu iş sözleşmesi imza töreni yapıldı.

Körfez Belediyesi Hizmet Binası’nda yapılan imza törenine Genel Sekreter Yardımcımız Yahya Bilgin ve sendikamız uzmanlarından Cavit Tokpınar’ın yanı sıra Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri ve Belediye İş Sendikası yöneticileri katıldı.

Körfez Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında 3 yılı kapsayan toplu iş sözleşmesinde imza töreninde görüşmelerini yürüten taraflara teşekkür eden Başkan Baran, özellikle Yerelsen’in sözleşme görüşmelerindeki önemine vurgu yaparak, sözleşmenin taraflara hayırlı olmasını diledi.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen personel yemeğinde belediye çalışanları ile buluşan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, çalışanlara seslenerek yapılan sözleşme kapsamında verilen ücret zammı hakkında bilgiler aktardı. İmza töreninde konuşan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, geçen ilk hizmet yılında çalışanın hakkını gözettiklerini belirterek, sözleşmenin belediye bünyesinde çalışan işçilere hayırlı olmasını temenni etti.

Başkan İsmail Baran, Basın- Yayın Genel Sekreteri Bayram Özkan, Yerelsen Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin ve sendika uzmanımız Cavit Tokpınar ile Belediye-İş Sendikası yetkilileri karşılıklı olarak toplu iş sözleşmesine imza attılar. Başkan Baran, “Sendika ile yaptığımız görüşmeler neticesinde bu yıl da çalışanlarımızın hakkını vermeye gayret ettik. Attığımız imza ile çalışanlarımızı yine sevindirdik. Attığımız imzanın hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

DSC_2194 (1500 x 1000)

DSC_2056 (1500 x 1000)