BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
760
2022'DE
BAĞITLANAN TİS
57
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
23
GÜNCELLENME TARİHİ: 07.04.2023

YERELSEN’DE ARAYIN:

Korgan Belediyesi’nde İlk Görüşme Yapıldı

Üyelerimizden Korgan Belediyesi’nin önümüzdeki dönemde gerçekleştireceği toplu iş sözleşmesi için ilk toplantı yapıldı. Korgan Belediyesi’ni temsilen Yerelsen tarafından başlatılan görüşmelerin ilki 16 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirildi.

Çeşitli temaslarından ardından yapılan ilk toplantıda Korgan Belediyesi’ni Başkan Yardımcısı Selahittin KİRAZOĞLU, İnsan Kaynakları Müdürü Muhammet GÜVEN, Mali Hizmetler Müdürü Erol ÖZCAN ve Yazı İşleri Müdürü Murat KARAKAYA temsil etti. İşveren vekili sıfatıyla toplantıda yer alan Yerelsen’i ise sendika uzmanlarından Hasan TENLİK ve Murat ASLAN temsil ederken, işçi tarafını ise Hizmet İş Ordu Şube Başkanı Nevzat ACU, Şube Sekreteri Güner İYİGÜN ve Baş temsilci Müfit BÖREK temsil etti.

Sözleşme görüşmelerinden bir temenni konuşması yapan Korgan Belediye Başkanı Tuncay KİRAZ, yeni dönem için imzalanacak toplu  iş sözleşmesinin iki tarafa da hayırlı olmasını temenni etti. “Belediyenin imkanları içerisinde güzel bir sözleşme dönemi geçireceğimize inanıyorum” dedi.

Korgan Belediyesi’nin 40 işçisini kapsayan toplu iş sözleşmesinin ilk toplantısında Hizmet İş tarafından sunulan sözleşme taslağının ilk 6 maddesi kabul edilirken 1 maddenin ise ertelenmesine karar verildi.