BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
803
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
23
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
14
GÜNCELLENME TARİHİ: 06.03.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Mevlana Kalkınma Ajansı TİS Görüşmeleri


14 Kasım Çarşamba 2018.

Sendikamızın üye kuruluşları arasında yer alan Mevlana Kalkınma Ajansı’nda 35 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinin ilk görüşmesi gerçekleştirildi. 10.09.2018 tarihinde gerçekleşen ilk toplantıda taraflar arasında sözleşme taslağı değerlendirildi.

Yerelsen’in temaslarının ardından hizmet binasında gerçekleştirilen toplantıda taraflar hazır bulundu. İşveren vekili sıfatı ile toplantıya dahil olan Yerelsen’i Genel Sekreter Yardımcısı Yahya BİLGİN ve sendika uzmanı İbrahim Halil ÇELİK temsil etti. Toplantıda işçi tarafını ise Özbüro-İş Genel Başkan Yardımcısı Remzi KARATAŞ temsil etti.

Olumlu bir atmosferde gerçekleşen ilk toplantıda 35 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşüldü. Yapılan ilk toplantıda Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Savaş ÜLGER bir temenni konuşması yaptı. ÜLGER konuşmasında sözleşme görüşmelerinin hayırlara vesile olmasını temenni ettiklerini ve görüşmelerin masada bitmesini arzu ettiklerini dile getirdi.

Temenni konuşmalarının ardından başlayan toplantıda işçi tarafının hazırladığı 33 maddelik sözleşme taslağının 22 maddesi aynen kabul edilirken diğer maddelerin görüşülmesine devam edilmesi kararlaştırıldı.