BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
760
2022'DE
BAĞITLANAN TİS
57
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
23
GÜNCELLENME TARİHİ: 07.04.2023

YERELSEN’DE ARAYIN:

Mustafakemalpaşa’da Görüşmeler Başladı

2

Mustafakemalpaşa Belediyesi’nde 51 işçiyi ilgilendiren, yeni dönem toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı. Sendikamız ile Hizmet İş Sendikası arasında yapılan görüşmelerin ilk oturumu 22 Kasım 2016 tarihinde Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Toplantı öncesi Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’ı ziyaret eden sendika yetkililerimiz sözleşme hakkında başkana bilgi verdiler.

Görüşmelere Mustafakemalpaşa Belediyesi’ni temsilen İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Bülent Bay ile İnsan Kaynakları Şefi Hasan Atabey, Genel Sekreter Yardımcımız Yahya Bilgin ve sendikamız uzmanlarından Cavit Tokpınar ile sendikamız danışmanı Ertuğrul Özcan katıldı. Belediye çalışanlarını temsilen görüşmeye Hizmet İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Mehmet Keskin, sendika yetkilileri ve işyeri temsilcisi katıldı.

Yapılan ilk oturumun sonucunda Hizmet İş Sendikası tarafından verilen 73 maddelik teklif taslağındaki 30 madde taraflar arası mutabakat ile kabul edildi. Kalan maddelerin ise ertelenerek bir sonraki oturumda görüşülmesine karar verildi.