BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Olur’da İlk Sözleşme Heyecanı


3 Aralık Perşembe 2015.

Sendikamızın yeni üyelerinden Erzurum’un Olur Belediyesi’nde YERELSEN aracılığıyla ilk toplu iş sözleşmesi görüşmesi yapıldı.  01 Aralık 2015 tarihinde Yerelsen ile Hizmet İş Sendikası arasında gerçekleşen ilk oturum Erzurum’da yapıldı.

Toplantı öncesinde Olur Belediye Başkanı Tahsin Oktay’la görüşen sendika uzmanlarımız yapılacak sözleşme hakkında Başkan Oktay’a bilgi verdi.  Başkan Oktay YERELSEN aracılığı ile yapılacak ilk toplu iş sözleşmesinin Olur Belediyesi’ne önemli katkılar sunacağını söyleyerek akdedilecek sözleşmenin şimdiden her iki taraf için de hayırlı olması temennisinde bulundu.

Olur Belediye Başkanı Tahsin Oktay başkanlığında yapılan oturuma işveren temsilcisi olarak YERELSEN Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin ile sendika uzmanı Cavit Tokpınar katıldı. Belediye çalışanlarını temsilen Hizmet İş Sendikası Erzurum Şube Sekreteri Fikret Göğdemir ile mali sekreter Erdoğan Çelik’in iştirak ettiği oturumda işçi sendikası tarafından sunulan  sözleşme teklif taslağındaki 60 maddenin görüşmelerine devam edilmektedir.