BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
760
2022'DE
BAĞITLANAN TİS
57
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
23
GÜNCELLENME TARİHİ: 07.04.2023

YERELSEN’DE ARAYIN:

Ordu Büyükşehir’de Taraflar Bir Araya Geldi

ordu 2 (972 x 648)

Sendikamızın üyelerinden Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’nda sendikamız aracılığı ile yapılan yeni dönem toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı. 12 Ocak 2017 tarihinde YERELSEN ile Belediye İş Sendikası arasında yürütülen ilk oturum belediye hizmet binasında gerçekleştirildi.

Görüşme öncesi Ordu Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Taşkın Yurdakul’u ziyaret eden sendikamız yetkilileri, yürütülecek olan toplu iş sözleşmesi hakkında daire başkanı Yurdakul’a bilgi verdi. Sendikamız aracılığı ile Ordu Büyükşehir Belediyesi’nde yapılacak sözleşme görüşmelerinin her iki tarafı da memnun edecek bir içerikle neticelenmesi temennisinde bulunan Yurdakul, sözleşmenin işçiler arasında adaleti sağlayan bir misyonda olması gerektiğini söyledi. Daire Başkanı Taşkın Yurdakul’la yapılan görüşme sonrasında Belediye İş Sendikası yetkilileriyle ilk oturuma başlandı.

Yapılan ilk sözleşme oturumuna Ordu Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Güngör Aktaş, Genel Sekreterimiz Av. Mümtaz Uzun ve sendika uzmanlarımızdan Yavuz Altınışık ile Cavit Tokpınar katıldı. Belediye İş Sendikası’ndan ise Belediye İş Sendikası Şube Başkanı Yusuf Kır ve sendika temsilcileri toplantıda hazır bulundu.

Yapılan görüşme sonunda işçi sendikası tarafından sunulan 75 maddelik sözleşme teklif taslağındaki 25 maddenin kabul edilmesine, kalan maddelerin ise ertelenerek bir sonraki oturumda görüşülmesi karar verildi.