BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

OSKİ’de Anlaşmaya Varıldı


14 Kasım Çarşamba 2018.

 

Yerelsen’in üye kuruluşlarından OSKİ’de toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı. 08.11.2018 tarihinde OSKİ Genel Müdürlüğü’nde gerçekleşen toplantı, yapıcı bir ortamda geçti. Sözleşme taslağının görüşülmesi ile başlayan toplantı, imzaların atılmasıyla sona erdi.

Yerelsen’in iş veren vekili ile katıldığı toplantı, çeşitli temasların ardından başladı. Toplantıda  OSKİ’yi temsilen Genel Müdür Fatih YÜRÜK, İnsan Kaynakları Daire Başkanı Ahmet Emin DİNÇSOY, İnsan Kaynakları Müdürü Hakan UZUN katılırken Yerelsen’i ise sendika uzmanları Hasan TENLİK ve Murat ASLAN temsil etti. Görüşmelerde işçi tarafını Hizmet-İş sendikası temsil etti. Sendika Genel Başkan yardımcısı Mehmet KESKİN, Şube Başkanı Nevzat ACU ve Şube Mali Sekreteri Mehmet ATİNKAYA toplantıya katıldı.

Toplantıda 60 işçiyi ilgilendiren sözleşme taslağının kalan maddeleri üzerinde müzakareler gerçekleştirildi. Yapılan görüşmelerin ardından anlaşma sağlanmıştır. OSKİ Genel Müdürü Fatih YÜRÜK sözleşmede mutabakata varılmasının ardından yaptığı konuşmada yeni dönem için imzalananan toplu iş sözleşmesinin iki tarafa da hayırlı olmasını temenni etti. Ayrıca masada bitmesinin de kendilerini memnun  ettiğinin altını çizdi. Emeği geçen işçi sendikası ve YERELSEN ekibine teşekkür ederim dedi.