BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

OSKİ’de Görüşmeler Başladı


14 Kasım Çarşamba 2018.

Yerelsen’in üye kuruluşlarından OSKİ ile toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı. Sözleşme görüşmelerinin ilki 07.08.2018 tarihinde OSKİ Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi.

Yerelsen’in çeşitli temaslarının ardından başlayan görüşmelere Genel Müdürlüğü temsilen İnsan Kaynakları Daire Başkanı Ahmet Emin DİNÇSOY ve İnsan Kaynakları Müdür V. Hakan UZUN katıldı. İşveren vekili sıfatı ile görüşmelere dahil olan Yerelsen’i ise sendika uzmanlarından Hasan TENLİK ve Murat ASLAN temsil etti. Yapılan ilk toplantıda işçi tarafını ise Hizmet-İş Sendikası’ndan Şube Başkanı Nevzat ACU ve Hizmet-İş TİS Uzmanları Osman SARI ve Ayşe ORHAN temsil etti.

 

OSKİ’nin 60 işçisini ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin ilki verimli bir atmosferde gerçekleşirken OSKİ Genel Müdürü Fatih YÜRÜK ve Genel Müdür Yardımcısı Cem ERTAN bir konuşma yaptılar. OSKİ yetkilileri konuşmalarından toplu iş sözleşmesi sürecinin hem kuruma hem de işçilere hayırlı olmasını temenni ettiklerini dile getirdiler.

 

Toplantıda işçi sendikasının hazırladığı toplu iş sözleşmesinin 73 maddelik taslağının 23 maddesi kabul edilirken, diğer maddeler üzerinde müzakereler devam etti.