BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

OSKİ’de Görüşmeler Başladı


15 Ekim Çarşamba 2014.

1 (1710 x 1140)

Sendikamızın yeni üyelerinden Ordu Büyükşehir Belediyesinin iştiraklerinden Ordu Su ve Kanalizasyon İşleri (OSKİ) Genel Müdürlüğü’nde Yerelsen aracılığı ile yapılan ilk toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı.  14 Ekim 2014 tarihinde Yerelsen ile Belediye İş Sendikası arasında yürütülen ilk oturum  OSKİ  Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi.

2 (1710 x 1140)

Görüşme öncesinde kısa bir açıklama yapan  OSKİ  Genel Müdürü Fatih Yürük personelin moral ve motivasyonla çalıştırılması gerektiğine dikkat çekerek şunları söyledi; “Önceliğimiz personelimizin moral ve motivasyonudur. Moral, motivasyonu olmayan işçi ve memur çalışamaz duruma gelir. Yeni kurulmuş olmamıza rağmen işçilerimizin ikramiyelerini, mesai ve maaşlarını aksatmadan ödeyen bir kurumuz. Hiçbir zaman “yeni kurulduk, biraz idare edin” demedik. Biz OSKİ Genel Müdürlüğü olarak herkesin alın terinin anında ödenmesini önceledik. Bunun yanında yeni olmamıza rağmen kısıtlı imkânlarla bütçemizi oluşturmaya ve birçok alanda yatırımlar yapmaya başladık. Görüşmelerde bütün bunların da göz önüne alınarak değerlendirilme yapılması elbette ki en büyük temennimizdir. Bu başlangıç sonrasında görüşmeler bitince iki tarafında memnun olduğu hayırlı bir netice çıkacağını umuyorum.”

3 (1710 x 1140)

OSKİ  Genel Müdürü Fatih Yürük’ün konuşmasından sonra söz alan Genel sekreterimiz Av. Mümtaz Uzun; “Oski Genel Müdürlüğü ile yapacağımız ilk sözleşmenin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Süreç bugün itibariyle başlamış oldu ve 60 günlük süreç içinde bir neticeye varacağız. Yeni kurum olması nedeniyle OSKİ’de yirmi farklı yerden gelen işçiler var. Dolayısıyla burada özellikle karşılıklı ücret adaletinin oturtulması yönünde çalışma yapmamız gerekecektir. Bu çalışma ile kurumdaki ücret adaletinin oturtulacağına ve bu açılış sonrasında karşılıklı olarak hayırlı bir sonuca varacağımıza inanıyorum.” dedi.

21 madde kabul edildi

OSKİ Genel Müdürlüğü’nde yapılan ilk sözleşme oturumuna OSKİ Strateji Geliştirme Daire Başkanı Cem Ertan, Genel Sekreterimiz Av. Mümtaz Uzun ve sendika uzmanlarımızdan Mete Bilgin ve Yavuz Altınışık’ın yanı sıra Belediye İş Sendikası’ndan Belediye İş Sendikası Şube Başkanı Selim Yöndem ve sendika temsilcileri katıldı.

    5 (1710 x 1140)

Yapılan görüşme sonunda işçi sendikası tarafından sunulan 72 maddelik sözleşme teklif taslağındaki 21 maddenin kabul edilmesine, kalan maddelerin ise ertelenerek bir sonraki oturumda görüşülmesi karar verildi.