BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
760
2022'DE
BAĞITLANAN TİS
57
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
23
GÜNCELLENME TARİHİ: 07.04.2023

YERELSEN’DE ARAYIN:

Osmangazi’de İmza Töreni

11 (864 x 576)

Osmangazi Belediyesi’nde 04 Şubat’tan beri yürütülen ve 310 belediye çalışanının heyecanla beklediği toplu iş sözleşmesin imza töreni yapıldı. İşveren adına görüşmelere katılan sendikamız ile Hizmet İş Sendikası arasında gerçekleşen toplu iş sözleşmesi imza töreni 12 Nisan 2016 tarihinde Osmangazi Belediyesi’nde gerçekleşti.

Osmangazi Belediyesi’nde yapılan imza törenine Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Selimoğlu, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Beytullah Seferler ile Mali Hizmetler Müdürü Necmi Kuralay’ın yanı sıra YERELSEN’i temsilen sendikamız uzmanlarından Hasan Tenlik ve Murat Aslan iştirak etti. işçi sendikasından ise Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanvekili Hüseyin Öz ve Bursa Şube Başkanı Mehmet Keskin’in ve sendika yetkilileri katıldı.

Tören öncesi kısa bir konuşma yapan sendikamız uzmanlarından Hasan Tenlik sözleşmenin masada bitmesinden memnun olduğunu ifade ederek sözlerine şöyle devam etti. “Yaklaşık 4 Şubat itibari ilen başlayan bir sözleşme süreci vardı. İki buçuk ay süren görüşmeler  nihayetinde sözleşme neticelenmiş oldu. Hepimiz masada bitmesinden dolayı mutluyuz. En iyi sözleşme masada biten sözleşmedir. Bu süreç içinde katkılarından dolayı belediye yönetimine ve işçi sendikamıza teşekkür ediyoruz. Sözleşmenin bütün Osmangazi halkına ve belediye çalışanlarına hayırlı olmasını dileriz.”

Hasan Tenlik’ten sonra konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ise sözleşmenin karşılıklı görüşmeler neticesinde bir noktada anlaşılarak işçinin ve milletin menfaati doğrultusunda güzel bir sonuç sonlandığını söyledi. Enflasyonun artık konuşulmadığı bir dönemde yine de normal enflasyonun üzerinde bir katkıyla çalışanların ücretlerine katkı yapıldığına dikkat çeken Başkan Dündar konuşmasına şöyle devam etti: “Sözleşmenin hayırlı olmasını diliyorum. Karşılıklı olarak, biz nasıl yönetim olarak çalışanlara karşı sorumluluğumuz varsa kamuya karşı da sorumluluğumuz var. Tüm belediye olarak hepimizin kamuya karşısında sorumluluğumuz var ve bu sorumluluk çerçevesinde hizmetlerimizi yürüyoruz. İnşallah bu hizmetlerimizi daha duyarlı bir şekilde en iyisini yerine getirmek için arkadaşlarımızla beraber bunu başaracağımızı umuyorum. Bu düşünceyle yeni dönem toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını diliyorum. Allah mahcup etmesin.”

İmza töreninin sonunda Hizmet İş Başkanvekili Hüseyin Öz ve Bursa Şube Başkanı Mehmet Keskin, Başkan Dündar’a bir teşekkür plaketi verdi.