BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 04.04.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

OSMANGAZİ’DE İLK OTURUM HEYECANI


21 Şubat Cuma 2014.

Sendikamızın yeni üyelerinden Bursa’ya bağlı Osmangazi Belediyesi’nde Yerelsen aracılığı ile yapılan ilk toplu toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı.  18 Şubat 2014 tarihinde Yerelsen ile Hizmet İş Sendikası arasında gerçekleştirilen ilk oturum Osmangazi Belediyesi’nde gerçekleştirildi.

Görüşmelere Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çoban, Mali Hizmetler Müdür Vekili Necmi Kuralay, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdür Beytullah Seferler ve Hukuk İşleri Müdür Vekili Av. Recep Birinci katıldı. İşveren temsilcisi olarak sendikamız Genel Sekreteri Av. Mümtaz Uzun, Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin ve sendikamız uzmanlarından Cemil Tokpınar’ın yanı sıra işçi sendikası yetkililerinden Hizmet İş Sendikası Genel Sekreter Yardımcısı Av. İsmail Özgüven, Bursa Şube Başkanı Yaşar Yel  ile sendika yetkilileri hazır bulundu.

Yapılan görüşme sonunda işçi sendikası tarafından sunulan 72 maddelik sözleşme teklif taslağındaki 29 maddenin kabul edilmesine, kalan maddelerin ise ertelenerek bir sonraki oturumda görüşülmesi karar verildi.