BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

OSMANGAZİ’DE İMZALAR ATILDI


3 Temmuz Perşembe 2014.

Sendikamızın yeni üyelerinden Osmangazi Belediyesi’nde uygulanmak üzere akdedilecek toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sona erdi. Osmangazi Belediyesi’nde işveren adına görüşmelere katılan sendikamız ile Hizmet-İş Sendikası arasında gerçekleşen toplu iş sözleşmesi 03 Temmuz 2014 tarihinde Osmangazi Belediyesi’nde yapılan törenle imzalandı.

İmza törenine Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, başkan yardımcısı Mehmet Çoban, Genel Sekreterimiz Av. Mümtaz Uzun ve Hizmet – İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Keskin katıldı.

 İki yıllığına düzenlenen ve 7o maddeden oluşan sözleşmenin imzalanması öncesinde başkan Dündar şu açıklamayı yaptı:

“Çalışanlarımızın güzel, temiz ve düzgün ortamlarda çalışmasına olanak sağlamak bizlerin görevi. Çalışanlarımızın haklarını koruyarak, onların daha iyi şartlarda çalışmasını temin ederek en iyi hizmeti üretmeyi hedefliyoruz. Beş yıldır vatandaşa hesap veriyoruz.  Her gün vatandaşın içindeyiz. Devlet dediğiniz zaman vatandaşın aklına belediye gelir. Dolayısıyla vatandaşın ilk geldiği yer de belediyedir ve buraya gelen kişi buradan hizmet bekler.”

“İşimiz vatandaşa hizmet”

Hizmet noktasında çalışanların bir eksiğini ya da kusurunu görmediğini dile getiren Başkan Dündar sözlerine şöyle deva etti: “Çalışanlarımızın bundan sonra da aynı hizmeti daha da yükselterek vatandaşa sunacaklarına inanıyorum. Çünkü bizim işimiz vatandaşa hizmet. Devletin direkt vatandaşla buluştuğu nokta belediyelerdir. O yüzden vatandaşa verilen hizmetin aksamadan en etkili bir şekilde yürümesi takip ettiğimiz diğer bir konudur. İşçilerimizle birlikte uyumlu bir şekilde anlaşarak bir toplu sözleşme imzalıyoruz. Memur sözleşmesinde olduğu gibi işçilerimize de yine en üst düzeyde zam veriyoruz. İşçinin esas hakkı iştir, emektir. Emeği acaba aynı şekilde veriyor mu?  Sözleşme imzalarken, bu ücreti istiyorum derken aynı mücadeleyi işi içinde veriyor mu? Bu mücadeleyi veriyorsa verilen zam helaldir. Eğer bu mücadeleyi vermiyorsa o zaman burada bir soru işaretimiz vardır demektir. Biz hizmet istiyoruz. Bu düşünce çerçevesinde iş yapanın, işi yürütenin yanında yapmayanın da karşısında olduğumuzu belirterek yapılan sözleşmenin hepimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Başkan Mustafa Dündar’ın konuşmasından sonra söz alan Genel Sekreterimiz Av. Mümtaz Uzun Yerelsen olarak Osmangazi Belediyesindeki ilk sözleşmemiz olduğunu dile getirerek bu ilk sözleşmenin karşılıklı anlaşmayla bitmiş olmasından mutluluk duyduğunu ve yapılan sözleşmenin belediye ve çalışanlarına hayırlı uğurlu olmasını dilediğini söyledi.

Hizmet – İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Çoban ise; sözleşmenin başından sonuna kadar olumlu bir şekilde sonuçlanması için destek veren sayın başkan ve yöneticilere teşekkür ettikten sonra Osmangazi Belediyesi’nde karşılıklı anlaşma ile imzalanan sözleşmenin herkese hayırlı olmasını diledi. Atılan imzaların sonunda Hizmet – İş Şube Başkanı Mehmet Çoban tarafından Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a plaket takdim edildi. I (1710 x 1140)

H (1710 x 1140)

G (1710 x 1140)

B (1710 x 1140)

C (1710 x 1140)

F (1710 x 1140)E (1710 x 1140)

1