BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE SASKİ DE İMZALAR ATILDI.


31 Mart Perşembe 2022.

Yerelsen’in üye kuruluşları arasında yer alan Sakaraya Büyükşehir Belediyesi ve Sakaraya B. B. Su ve Kanalizasyon İdaresi toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı.23.03.2022 tarihinde yapılan son toplantıda taraflar hazırlanan taslak üzerindeki incelemelerini tamamladılar.

Yerelsen’in çeşitli temaslarının ardından başlayan görüşmelere Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ni Başkan Ekrem YÜCE ,  Genel Sekreter Yrd. Ziya Çavdarlı ve SASKİ Genel Müdürü Yiğit Turan ve  yöneticileri katıldı. İşveren vekili sıfatı ile görüşmelere dahil olan Yerelsen’i ise Genel Sekreter Yardımcısı  Hasan TENLİK , sendika TİS Grup Başkanı,  Furkan YILDIRIM temsil etti. Toplantıda işçi tarafını ise Hizmet-İş temsil etti. Hizmet-İş Sakarya Şube Başkanı M. Mesut GÖKDEMİR, Hizmet-İş Şube Başkan Yardımcısı Resul YÜKSEL sendika yöneticileri ve temsilcileri de yapılan görüşmeye dahil oldu.

Olumlu bir atmosferde yapılan görüşmelerde taslak üzerinde mutabakat sağlanırken, taraflar anlaşma ile ilgili memnuniyetlerini dile getirdiler. Toplantıda yaptığı konuşmada Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem YÜCE ‘

“Cumhurbaşkanımızdan aldığımız ilhamla, işçilerimizin refahı ve huzuru için fark talebini kabul ettik. Bu noktada en büyük destekçiniz biziz ve olmaya devam edeceğiz. Hayırlı olsun” dedi.

Bu sözleşmeye göre Sakarya B. B. ve SASKİ de görevli çalışma arkadaşlarımızın yevmiyelerine %60 oranda zam yapıyoruz .Yaptığımız zamların ve iyileştirmelerin işçilerimize hayırlı olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

Yapılan görüşmelerin ardından toplamda Sakaraya B. B. de 212 ve SASKİ de 151 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinde imzalar atıldı