BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Sakarya Büyükşehir Belediyesinde görüşmeler başladı


14 Mart Pazartesi 2011.

Taraflar tam kadro olarak hazır bulundu…

Sakarya BüyükşehirBelediyesi ve iştiraklerinden Belpaş ile SASKİ(Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü)’de çalışan sendikalı işçileri yakından ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri YERELSEN’in katılımıyla yapıldı. YERELSEN toplantıya Genel Sekreter Mümtaz UZUN, uzman personeller Hasan TENLİK, Mete BİLGİN ve Yahya BİLGİN’den oluşan bir kadroyla katıldı.İşveren adına görüşmeleri yürütecek olan YERELSEN ekibine Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan ile diğer iki kurumun üst düzey yöneticileri eşlik etti.

Görüşmeler SASKİ’de yapıldı…

İşvereni YERELSEN’in temsil ettiği toplantıya Belediye ve İştiraklerin yöneticileri ile belediyede yetkili sendika olan Hizmet İş sendikasının yöneticileri katıldı. SASKİ Genel Merkezindeyapılan toplantıda toplantının açılışını yapan YERELSEN Genel Sekreteri Mümtaz UZUN süreçle ilgili açıklayıcı bilgiler verdi. Amaçlarının iki tarafında yararına olacak bir sözleşme yapmak olduğunu söyleyen Genel Sekreter UZUN, görüşmelerin her iki tarafa şimdiden hayırlı olmasını diledi.


Daha sonra söz alan Genel Sekreter Yardımcısı Kardan,çalışanlara imkanları doğrultusunda en iyiyi vermek istediklerini ve iş barışının sağlanmasını arzu ettiklerini söyledi. Görüşmelerde her iki tarafa da başarılar dileyen Kardan,sözleşmenin şimdiden taraflar için hayırlı olmasını diledi


4 Madde geçildi…


Yapılan açılış konuşmalarından sonra sözleşme görüşmelerine geçildi. Taraf işçi sendikasının yapmış olduğu sözleşme teklif taslağı üzerindeki maddelerden 4 tanesi ilk görüşmede kabul görerek geçildi. Geçilen maddeler tutanak altına alındıktan sonra bir sonraki toplantının günü ve yeri belirlenerek toplantıya son verildi.