BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Sakarya Büyükşehir ve SASKİ’de İmza Sevinci


29 Mart Çarşamba 2017.

6 (972 x 648)

Sendikamız üyelerinden Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile SASKİ işyerinde uygulanmak üzere akdedilecek yeni dönem toplu iş sözleşmesi görüşmeleri nihayete erdi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ adına görüşmelere katılan sendikamız ile Hizmet-İş Sendikası arasında gerçekleşen toplu iş sözleşmesi 28 Mart 2017 tarihinde Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanlık makamında düzenlenen törenle imza altına alındı.

Yapılan imza töreninde Başkan Toçoğlu; “Öncelikli olarak Sayın HAK İş Genel Başkanı Mahmut Aslan’a, Hizmet İş Şube Başkanına, YERELSEN yetkililerine ve tüm çalışanlarımıza hoş geldiniz diyorum.  Müesseseler ayakta durursa çalışanlar da ayakta durur. Kurumlar güçlü olsun, çalışanlar da mutlu olsun. Prensibimiz böyledir. Bu anlamda her iki tarafın memnuniyetiyle iyi bir sözleşme yapıldığına inanıyorum. Gerek YERELSEN Genel Başkanı gerekse Büyükşehir Belediye Başkanı olarak imza altına aldığımız bu sözleşmenin şehrimize, belediyemize ve çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum“ dedi.

HAK-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ise iki yıllığına yapılan yeni dönem toplu iş sözleşmesinin referandum öncesi imzalanmış olmasının önemine değinerek; “ Sözleşmemizin 16 Nisan referandumu öncesinde imzalanması çalışanlarımızın daha huzurlu, daha mutlu, geleceğinden daha emin bir şekilde sandık başına giderek hedeflerimizin gerçekleşmesine katkı sağlayacaklarına inanıyorum. Bu hassasiyeti dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyor, gelecekte nice toplu iş sözleşmeleri yapmak temennisi ile sözleşmemizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi

Konuşmaların ardından imza törenine geçildi. İmza törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, YERELSEN Genel Sekreteri Av. Mümtaz Uzun ile YERELSEN uzmanları,  HAK İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Hizmet-İş Sakarya Şubesi Başkanı M. Mesut Gökdemir, Büyükşehir Bürokratları, Büyükşehir ve SASKİ personeli katıldı. Programın sonunda, HAK İş Genel Başkanı Mahmut Arslan Başkan Toçoğlu’na günün anısına hediye takdim etti.