BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Sakarya Büyükşehir’de İşçilerin Mutluluğu


5 Haziran Cuma 2015.

13

Sendikamız üyelerinden Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ işyerinde uygulanmak üzere akdedilecek Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri nihayete erdi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi adına görüşmelere katılan sendikamız ile Hizmet-İş Sendikası arasında gerçekleşen toplu iş sözleşmesi 03 Haziran 2015 tarihinde Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen törenle imza altına alındı.

Yapılan imza töreninde Başkan Toçoğlu; “Çalışanın emeğini alın teri kurumadan veriniz düsturunu şiar edinen medeniyetin mensuplarıyız. Bu konudaki mağduriyete asla izin vermeyiz. İşçimizin hedefi bizim hedefimizdir” dedi. Hizmet-İş Şube Başkanı Gökdemir ise iki yıllık sözleşmede yapılacak toplam yüzde 20’lik zammın çalışanlarda memnuniyet yarattığını belirtti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile Su ve Kanalizasyon İdaresi’nde çalışan 583 işçi için Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan, Yerelsen Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin, Yerelsen Uzmanı Cavit Tokpınar, Hizmet-İş Genel Başkan Yardımcıları Hüseyin Öz ve Fahrettin Kütükçü, Hizmet-İş Sakarya Şubesi Başkanı Mesut Gökdemir, Büyükşehir Bürokratları, Büyükşehir ve SASKİ personeli katıldı.

Huzur İçinde Geçti

Programın açılış konuşmasını yapan Hizmet-İş Sakarya Şubesi Başkanı Mesut Gökdemir, “2015-2017 yılı toplu iş sözleşmelerimiz masada huzur içinde geçti. Büyükşehir Belediyemizle geçtiğimiz yıl toplu iş sözleşmesi imzalamıştık. Bu dönemde de Büyükşehir Belediyesi, SASKİ ve Yerelsen bürokratları ile verimli bir toplu iş sözleşmesi yaptık. Barış, huzur ve gelir adaletsizliği olmaması için ilk yılın ilk altı ayı yüzde 5, ikinci altı ay yüzde 5;  ikinci yıl ise ilk altı ay yüzde 5, ikinci altı ay yüzde 5 zam aldık. Sosyal yardımlara da aynı oranda zam yapıldı. Emeği geçen tüm bürokratlarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Büyükşehir’e Teşekkür

Sakarya’da ilk defa toplu iş sözleşmesi törenine katıldığını belirten Hizmet-İş Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Öz, “Sakarya sendikalar açısından çok önemli bir şehirdir. 1994 yılında beri örgütlenme çalışmamız devam ediyor. Hizmet-İş Sendikası olarak Sakarya’da 13 toplu iş sözleşmesi yaptık. Sendikamızın geleceği için Sakarya önemli yer tutmaktadır. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu, kamu kuruluşlarında bağlı iş yerlerinde çalışmakta olan taşeron işçilerimizin sendikalı ve toplu iş sözleşmeli olabilmesi konusunda büyük özveri gösterdi. Bu duyarlılıklarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

İşçimizin Hedefi Bizim Hedefimizdir

Toplu iş sözleşmesinin hayırlara vesile olmasını dileyen Başkan Toçoğlu, “Müessesemiz var olduğu sürece bizler de çalışanlarımızın hakkını vereceğiz. Mesai arkadaşlarımızın çalışma şartlarını daha da iyileştirmek en büyük arzumuz. Geçmişe göre işçilerimiz daha fazla örgütleniyor. Yerelsen de bu konuda önemli tecrübeler edindi. Çalışanın emeğini alın teri kurumadan veriniz düsturunu şiar edinen medeniyetin mensuplarıyız. Bu konudaki mağduriyete asla izin vermeyiz. İşçimizin hedefi bizim hedefimizdir. Yapılan Toplu İş Sözleşmesinin mesai arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

583 İşçi İçin Toplu Sözleşme

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Yerelsen Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin ile Hizmet- İş Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Öz, 583 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesini imzaladı. Programın sonunda Hizmet-İş Genel Başkan Yardımcısı Başkan Toçoğlu’na günün anısına hediye takdim etti.

14

15

16