BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nde Görüşmeler Başladı


18 Aralık Pazartesi 2017.

Yerelsen’in üyelerinden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin yeni dönem için toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı. Yerelsen’in işveren vekili olarak dahil olduğu görüşmelerin ilki 30 Kasım 2017 tarihinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleştirildi.

Sendikamızın çeşitleri temaslarının ardından Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdulkadir AÇAR görüşmelerin açılış konuşmasını yaptı. AÇAR, yeni dönem için imzalanacak toplu  iş sözleşmesinin iki tarafa da hayırlı olmasını temenni etti. Belediyenin imkanları dahilinde güzel bir sözleşme yapılacağını iki tarafında masadan mutlu ayrılması için gayret sarfedeceğini ifade etti.

Konuşmanın ardından başlayan görüşmede Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Mahmut ATÇI katılırken, işveren vekili sıfatı ile Yerelsen’i ise Sendika Uzmanı Hasan TENLİK ve Murat ASLAN temsil etti. Toplantıda işçi tarafını ise Hizmet-iş TİS Daire Başkanı Av.Muhammed Nurbaki TÜRKAY, TİS Uzmanı Osman Sarı, Şanlıurfa  Şube Başkanı Seydi Eyyüpoğlu, Şube Teşkilatlanma Sekreteri Hazım YAVUZ, Şube Mali Sekreteri Ahmet KIRKDAĞ, Şube Eğitim Sekreteri Bubo ENGİNAKIN ve Baştemsilci Halil KABAN temsil etti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin 610 işçisini ilgilendiren ilk toplantıda işçi sendikasının hazırladığı 70 maddelik taslağın 18 maddesi ilk toplantıda kabul edilirken 7 maddenin ise ertelenmesi kararlaştırıldı.