BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Sendikamız Yeni Yılın İlk Eğitim Seminerini Antalya’da Yaptı


7 Şubat Perşembe 2008.

 

  

 

 

Sendikamız 2008 yılının ilk eğitimini Antalya Falez Otel´de gerçekleştirdi. 30 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitim seminerine Başkan vekilimiz Dr.Mustafa Çöpoğlu ile birlikte Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin üst düzey yetkilileri katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 GENİŞ KATILIM


İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü´nün izni ile Sendikamız tarafından Antalya Falez Hotel´de düzenlenen Eğitim Seminerine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bağlı kuruluş ve iştirakleri, Kocaeli´de bulunan ilk kademe ve ilçe belediyelerinin yanı sıra yurdun dört bir yanındaki belediye ve il özel idarelerinden  Belediye Başkanı, Belediye Başkan Yardımcısı, Genel Sekreter, Genel Sekreter Yardımcısı, Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı, Daire Başkanı, Şube Müdürü, Şef, teknik personel ve büro personelleri düzeyinde toplam 92 kişi katıldı.


 


UZMANLAR EĞİTİM VERDİ


30 Ocak 2008 Çarşamba günü başlayan program süresince katılımcılara alanında uzman kişiler tarafından eğitim verildi. Sendikamız tarafından tespit edilen eğitimciler programa katılan yerel yönetim çalışanlarına iş hayatları boyunca ihtiyaç duyacakları konularda eğitim verdi. Programın ilk günü Çalışma Bakanlığı eski İş Müfettişi Mehmet Koçak “İş Kanunu ve bağlı mevzuat” konusunda seminer vererek katılımcıların uygulamada karşılaştıkları sorunlara ilişkin açıklamalarda bulundu. Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş ise ‘Kişisel Gelişim, Yönetim ve Yöneticilik´ konulu bir sunum yaptı. Programın ikinci günü Sayıştay Uzman Denetçisi Fikret Çöker, “5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu” konusunda eğitim verdi. Devlet Personel Uzmanı Enes POLAT ‘657 sayılı Devlet Memurları Kanunu´ hakkında,  Devlet Personel Uzmanı Hamza Güneş ise “Norm Kadro Uygulamaları” hakkında katılımcılara bilgi verdi.


 


Cumartesi akşamı katılımcılara eğitime katılım sertifikalarının takdim edilmesi ile eğitim semineri sona erdi.