BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Sendikamızın 1. Kuruluş Yıldönümünü Coşku ile Kutladık…


27 Temmuz Perşembe 2006.

Kutlama programına, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLU,  Genel Başkanımız Münir KARALOĞLU, Kocaeli ve çevre illerden çok sayıda belediye başkanı, sendikacı  ve davetli katıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLU yaptığı konuşmada, YERELSEN’in başardıklarından   belediye başkanları olarak ziyadesiyle memnun olduklarını belirtti. Genel Başkanımız Münir KARALOĞLU da yaptığı konuşmada,  YERELSEN’in kuruluş gerekçelerini, 1 yıllık süreç içinde nasıl hedeflerine ulaştıklarını, yaptıkları sözleşmeleri geleceğe  yönelik hedeflerini anlatarak, üye belediye başkanlarına  ve kamuoyuna sendikamıza güvenlerinden ve verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Kutlama programında ayrıca “Yerel Yönetimlerde Endüstri İlişkileri ve Kamu İşveren Sendikacılığı” konulu bir panel düzenlendi.

Kocaeli Üniversitesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Yusuf BAYRAKTUTAN ve Yrd.Doç. Dr. İbrahim SUBAŞI’nın panelist olarak katıldığı panelin oturumun başkanlığını sendikamızın Genel Başkan Vekili Dr. Mustafa ÇÖPOĞLU yürüttü.

Panelde  “değişimin gerçekliği”  ve ” her zaman ve her alanda değişim”  olgusu vurgulanarak; ilk örgütlenmesini Kocaeli’de yapan sendikamızın, bölgemizdeki endüstri ilişkileri ve sendikacılık anlayısına getirdiği değişim ve dinamizm vurgulandı.