BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 04.04.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Sındırgı Personel A.Ş.’de Yeni Dönem Görüşmeleri


16 Ekim Cuma 2020.

Sındırgı Personel A.Ş.’de yeni dönem için toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı. 29.09.2020 tarihinde yapılan toplantıda değerlendirilen sözleşme taslağı ile ilgili müzakerelerin devam etmesine karar verildi.

Yerelsen’in işveren vekili sıfatı ile dahil olduğu toplantıda sendika uzmanlarımızdan Murat ASLAN ve Furkan YILDIRIM hazır bulunurken işçi tarafını ise Hizmet-İş sendikası temsil etti. Hizmet-iş Balıkesir Şube Başkanı Savaş DAL, Şube Başkan Yardımcıları Arif ÖZALTIN ve Mehmet DEMİRAY’ın hazır bulunduğu toplantı olumlu bir atmosferde tamamlandı.

Sözleşme görüşmeleri öncesinde bir konuşma yapan Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem YAVAŞ, Yerelsen ile Hizmet – İş Sendikası arasında görüşülecek yeni dönem için toplu iş sözleşmesinin iki tarafa da hayırlı olmasını temenni ettiklerini dile getirdi. Konuşmaların ardından başlayan toplantıdaysa 106 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinin işçi sendikası tarafından hazırlanan taslağı değerlendirildi. Taslağın 16 maddesi bu toplantıda kabul edilirken diğer maddeler üzerinde erteleme yapılmasına karar verildi.