BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 04.04.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Sındırgı’da İmzalar Atıldı


14 Aralık Pazartesi 2020.

Yerelsen’in üye kuruluşları arasında yer alan Sındırgı Personel Ltd. Şti ile gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı. 27.11.2020 tarihinde gerçekleşen görüşmede toplam 109 işçiyi ilgilendiren görüşmede mutabakata varıldı.

Yerelsen’in çeşitli temaslarının ardından başlayan toplantıda işveren vekili sıfatı ile katılan Yerelsen’i sendika uzmanlarından Murat ASLAN ve Furkan YILDIRIM temsil etti. Toplantıda Sındırgı Personel Ltd. Şti.’yi Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem YAVAŞ, Başkan Yardımcısı Halil ALDEMİR ve İşletme Müdürü Bülent KAYA temsil etti. Görüşmelerde işçi tarafı için hazır bulunan Hizmet-İş Sendikası’nı ise Hizmet-iş Balıkesir Şube Başkanı Savaş DAL, Şube Başkan Yardımcısı Arif ÖZALTIN ve Şube Başkan Yardımcısı  Mehmet DEMİRAY temsil etti.

Gerçekleştirilen toplantıda işçi tarafının hazırladığı taslakta yapılan değerlendirmeler sonucunda anlaşmaya varılarak imzalar atıldı. Sözleşme töreninde yapılan temenni konuşmalarında Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem YAVAŞ, Yerelsen ile Hizmet – İş Sendikası arasında imzalanan yeni dönem  toplu  iş sözleşmesinin iki tarafa da hayırlı olmasını temenni etti. Görüşmelerin masada bitmesinden dolayı da ayrıca memnun olduğunu ifade etti.

Bu şehre değer katmanın en güzel şey olduğunu belirten Sındırgı Belediye başkanı Ekrem Yavaş ” Sendika, işçi, işveren, patron, belediye başkanı bu gibi ifadelerin hepsi, aslında tek bir şeyle özdeşleşiyor. Bu şehre hizmet verebilmek, yaşadığımız şehre hatıra olarak bir şey bırakabilmek. En iyi adam, en iyi işçi işini en güzel yapan insandır. Vatan sevgisi, memleket sevgisi Allah korkusu bilerek işinizi layıkıyla yapın.

İşçilerimizin hakkını savunan bir belediyecilik anlayışıyla yönettiğimiz Belediyemizde Sındırgı Belediyesi Personel LTD.ŞTİ. temsilcimiz YERELSEN  ile Hizmet-iş sendikası arasında imzaladığımız Toplu İş Sözleşmesi Törenini gerçekleştirdik. Özveriyle çalışan Personelime ve belediyemize hayırlı olsun” dedi.