BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 04.04.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Söğütlü’de İmza Töreni


23 Şubat Perşembe 2017.

3 (864 x 576)

Söğütlü Belediyesi işçilerini ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri dördüncü oturumunda masada bitti. İşveren adına görüşmelere katılan sendikamız ile Belediye İş sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri 21 Şubat 2017 tarihinde törenle imzalandı.

İlk oturumuna 5 Ocak tarihinde başlanan sözleşme görüşmeleri 60 maddelik sözleşme metni üzerinden, her iki tarafın mutabakatıyla bağıtlandı. Yapılan imza törenine Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç’in yanı sıra sendikamız uzmanlarından Yavuz Altınışık ile Cavit Tokpınar ve sendika danışmanı Ertuğrul Özcan katıldı.

Yapılan imza törenine belediye çalışanlarını temsilen Belediye İş Sendikası Şube Başkanı Osman Şar, Şube Mali Sekreteri İbrahim Varol, sendika üyeleri, işyeri temsilcisi ve belediye çalışanları katıldı.

İmza töreni öncesinde kısa bir değerlendirmede bulunan Başkan Genç iki yıllığına yapılan sözleşmenin masada bitmesinden memnun olduklarını bildirerek sözleşmenin Söğütlü halkına ve Söğütlü Belediyesi çalışanlarına hayırlı uğurlu olmasını diledi. Başkan Genç konuşmasına şöyle devam etti: “Biz bir aileyiz, bir çalışanımızın tırnağına zarar gelmesi bizim de canımızı acıtır. Anlayışımız toplam kalite yönetimi ile Söğütlü halkına en iyi hizmeti götürmeyi amaçlamaktadır. İşçilerimizin her türlü işe canla başla koştuğunu bizzat biliyorum. Siz değerli işçilerimiz başarası belediyemizin de başarısı anlamına gelmektedir. Bu yöndeki gayretleri gördüğümüzden bu anlayış doğrultusunda çalışanlarımızın emeklerini belediye imkânları nispetinde karşılamak istedik. İki yılda bir yapılan sözleşmeden bu dönemde değerli sonuçlar aldık. İmkanlar dahilinde çalışanlarımıza en iyisini vermeye çalıştık. Gelen talepleri değerlendirerek işçilerimizi memnun edecek bir sonuca vardık. Temennimiz bir dahaki sözleşmelerde daha iyi şartlarda daha iyi sonuçlar almak en büyük temennimizdir. Bu sözleşme sürecinde çalışmalarıyla sürece destek olan YERELSEN’e ve işçi sendikamıza teşekkür ediyor ve sözleşmenin hayırlı olmasını diliyorum.” Yapılan konuşmalar sonunda imzalar atıldı.