BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
760
2022'DE
BAĞITLANAN TİS
57
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
23
GÜNCELLENME TARİHİ: 07.04.2023

YERELSEN’DE ARAYIN:

Taraklı’da Görüşmeler Başladı

tarakli1-972-x-600

Sendikamız üyelerinden Sakarya’nın Taraklı Belediyesi’nde 2017 yılında akdedilecek yeni dönem toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı. 29 Aralık 2017 tarihinde sendikamız ile Taraklı Belediyesi’nde örgütlü bulunan Hizmet İş Sendikası arasında yapılan ilk oturum Taraklı Belediye Başkanlığı’nda yapıldı.

Oturum öncesi Başkan Tacettin Özkaraman ziyaret edilerek sözleşme teklif taslağının içeriği hakkında bilgi verildi. Yapılan görüşme sonrasında Hizmet İş Sendikası yetkilileri ile oturuma geçildi.

Yapılan ilk oturuma Başkan Tacettin Özkaraman’nın yanı sıra Yazı İşleri Müdür Vekili Şahin Akı,  Muhasebe Personeli Özcan Koylan ile işveren vekili olarak sendikamız uzmanlarından Yavuz Altınışık ve Cavit Tokpınar katıldı. Belediye çalışanlarını temsilen Hizmet İş Sendikası’ndan Sakarya Şube Başkanı M. Mesut Gökdemir ile işyeri temsilcisi iştirak etti.

Yapılan ilk oturum sonrasında işçi sendikası tarafından sunulan 80 maddelik sözleşme teklif taslağındaki idari maddelerden 55 maddenin kabulüne karar verildi. Kalan maddelerin görüşülmesi ise taraflar arasında belirlenecek ileri bir tarihe ertelendi.