BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Terörün Her Türlüsünü Lanetliyoruz


12 Ocak Salı 2016.

Genel Başkanımız Zeki Toçoğlu Sultanahmet’te meydana gelen terör saldırısını kınadı. İsmine, amacına ve kaynağına bakmadan her türlü terör örgütüne karşı uluslararası bir mücadelenin gerektiğine dikkat çeken Toçoğlu “insan hayatı üzerinden pazarlık yapan terör örgütlerine karşı mücadele etmek insanlık adına hepimizin borcudur” dedi.  Toçoğlu yazılı açıklamasında şöyle dedi:

Bugün sabah saat 10:20’de İstanbul Sultanahmet’te meydana gelen terör saldırısı ülkece hepimizi derinden üzmüştür. Ülkemiz huzuru birtakım kirli hesapların gerçekleşmesi adına terör belası ile tehdit edilmektedir.  Başta Suruç,  Ankara ve son olarak Sultanahmet saldırıları sistematik bir halde ülkemizin istikrarını, huzur ve güvenini geriletmeyi hedeflemektedir.

Bölgesel ve küresel güç olma iddiasındaki tarafların desteği ile istikrarımızı, birlik ve beraberliğimizi bozmayı hedefleyenlerin her türlü oyunu milletimizin sağduyusu ve devletimizin kararlı mücadelesiyle bertaraf edilecektir.

Siyasi, ekonomik ve kültürel saldırılara karşı devletimizin gösterdiği mücadele demokrasi ve insan haklarının korunması adına meşru bir mücadeledir. Terör belası, bugün tüm dünyayı tehdit eden küresel bir sorun haline gelmiştir. Dolayısıyla amacı, ismi ve kaynağı ne olursa olsun her türlü terör örgütüne karşı uluslararası çapta bir dayanışma gerekmektedir. İnsan hayatı üzerinden pazarlık yapan terör örgütlerine karşı ortak bir dayanışma sergilenmesi insanlık adına hepimizin borcudur.

Masum insanların kanı üzerinden hesap güden her türlü terör saldırısını kınıyor ve lanetliyorum.  Sultanahmet saldırısında yaşamını yitirenlere rahmet, yaralılara acil şifa diliyorum. Cenabı Hak ülkemizi, birliğimizi korusun.

Zeki TOÇOĞLU
YERELSEN Genel Başkanı