BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

TOÇOĞLU: 15 Temmuzu Unutmayacağız!


14 Temmuz Cuma 2017.

Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası (YERELSEN) Genel Başkanı Zeki TOÇOĞLU, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı. 

YERELSEN Genel Başkanı TOÇOĞLU mesajında şunları söyledi:

“Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içine sızarak milli irademize kurşun sıkan hainlere 15 Temmuz 2016 gecesinde millet olarak verdiğimiz destansı cevabın seneyi devriyesini idrak etmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

15 Temmuz gecesi hainlere karşı gösterdiğimiz şanlı direniş; Çanakkale’de, Dumlupınar ve Sakarya Meydan Muharebelerinde kendini gösteren o aziz ruhun günümüze düşen bir yansımasıdır. O şanlı ruhun gösterdiği kahramanlık, milletimizin feraseti ve dirayeti var olduğu sürece bizi kimsenin diz çöktüremeyeceğinin, demokrasi ve milli iradeden vazgeçmeyeceğimizin dünyaya ilanıdır.

15 Temmuz, bu milletin bir daha hiçbir şekilde demokrasi düşmanlarına pabuç bırakmayacağının en açık ifadesidir.  Milletimiz, FETÖ gibi, devlet ve millet düşmanı, işbirlikçi hain örgütlerin, bu topraklarda boy göstermesine bir daha asla meydan vermeyecektir.

Birbirimize olan bağlılığımızın, milli birlik ve beraberliğimize dayalı kardeşlik hukukumuzun öncülüğünde bu hain teşebbüslerin üstesinden geleceğiz.

O karanlık gecede elleriyle tankları durduran, göğüslerini mermilere siper eden şehit ve gazilerimizin gösterdiği kahramanlıktan aldığımız cesaret ve özgüvenle memleketimizin dirliği ve birliği için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Ekonomiden kültüre, bilimden sanayiye kadar hemen her alanda başarıdan başarıya koşacağız.  15 Temmuz’u asla unutmayacak ve unutturmayacağız. Demokrasimize, özgürlüğümüze, milletimize ve vatanımıza göz diken hainlere karşı her zaman dik ve dirayetli bir şekilde karşı duracağız.

O gece vatanımızın selameti, dirlik ve birliğimizin bekası uğruna her şeyi göze alarak canlarından geçen şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.”