BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Toçoğlu: Suruç’taki Saldırıyı Nefretle Kınıyorum


21 Temmuz Salı 2015.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 32 kişinin ölümüne yüzlerce kişinin de yaralanmasına neden olan terör saldırısıyla ilgili yazılı açıklamada bulunan Yerelsen Genel Başkanı Zeki Toçoğlu “Terör belasını tekrardan gündeme getiren karanlık güçler, sınırımızda yaptığı bu vahşi eylemle barış ve huzurumuza zarar vermenin hesapları içindedir.” dedi.

Toçoğlu sözlerine şöyle devam etti;

Bayram sevincini idrak ettiğimiz şu mübarek günlerin hemen ertesinde Şanlıurfa’mızın Suruç ilçesinde meydana gelen kanlı terör saldırısı 32 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine ve yüzlerce vatandaşımızın da yaralanmasına neden olmuş ve hepimizi derinden üzmüştür. Ülke istikrarını sekteye uğratmak, birlik ve beraberliğimizi bozmak niyetiyle yapılan bu menfur katliamlar elbette ki aziz milletimizin sağduyusu sayesinde asla hedefine ulaşamayacaktır.

Bu canice katliamlar açıkça göstermektedir ki; kısa bir süre içinde Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren şer güçleri ülkemizi de bu şiddet sarmalının içine sokmak istemektedirler. Terör belasını tekrardan gündeme getiren karanlık güçler, sınırımızda yaptığı bu vahşi eylemle barış ve huzurumuza zarar vermenin hesapları içindedir.

Kimden olursa olsun ve ne amaç uğruna yapılırsa yapılsın bu kanlı hesaplara, canice katliamlara karşı mücadelede tüm siyasetçilere, sivil toplum örgütlerine, medya ve meslek örgütlerine büyük görev düşmektedir.

Birtakım yeni taktiklerle, kan ve gözyaşıyla ülkemizi 90’lı yılların karanlığına götürmek isteyenlere karşı ortak tavır sergilenmeli birlik ve beraberliğin şemsiyesi altına toplanmalıdır.

Bugün teröre, şiddete, kana ve gözyaşına karşı omuz omuza durmanın günüdür. Siyasi hesapları, ideolojik refleksleri bir kenara bırakarak sağduyunun safında birleşmenin günüdür. Kurgulanan bu kanlı tezgâha karşı verilecek en anlamlı cevap birlik ve beraberlik içinde göstereceğimiz duruş olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle Suruç’ta yapılan terör saldırısını nefretle kınıyor ve lanetliyorum. Hayatını kaybedenlerin ailelerine Allah’tan sabır ve yaralılara acil şifalar diliyorum.

Zeki TOÇOĞLU
YERELSEN Genel Başkanı