BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 04.04.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Toçoğlu; Gün kenetlenme günüdür


11 Ekim Pazar 2015.

YERELSEN Genel Başkanı Zeki Toçoğlu Ankara’da yapılan kanlı terör saldırısına kınadı. Her türlü hain saldırıya karşı birlik ve beraberlik vurgusu yapan Toçoğlu yaptığı yazılı açıklamada “gün kenetlenme günüdür” diyerek herkesi sağduyu ve kararlılıkla teröre karşı tek ses olmaya çağırdı.

“Başkent Ankara’da çeşitli sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği miting esnasında patlatılan bombalar yüreğimizi yakmıştır. Yapılan bu alçak saldırı milletçe hepimizi yasa boğmuştur. Huzur ve istikrarımızı, birlik ve beraberliğimizi hedef alan bu menfur saldırıyı lanetliyoruz.

Kimden ve hangi ideolojiden gelirse gelsin, hangi amaç uğruna yapılırsa yapılsın her türlü terör eylemi insanlık dışıdır. Masum sivillerin kanı üzerinden rant sağlanmak isteyenler bu menfur saldırıyla Türkiye’nin refahına, güven ortamına kastetmiştir. İç siyasetimizi dizayn etmek isteyen şer odakları, seçim öncesi yaptıkları bu eylemle Türkiye’nin bölgesel güç olma yolundaki istikrarını sekteye uğratmayı hedef almışlardır.

Bu saldırı kardeşliğimize, bin yıldır sürdürdüğümüz birlik ve beraberliğimize yapılmış bir saldırıdır. Geleceğimizi tehdit eden bu kanlı saldırılar milletimizin birlik ve beraberlik ruhuyla boşa çıkarılacaktır. Kutuplaşmanın önünü açarak, farklı toplum kesimlerini birbirine düşürmeyi amaçlayan saldırılar karşında, kardeşlik hukuku çerçevesinde kararlı bir dayanışma içinde olmamız gerekmektedir. Gün kenetlenme günüdür; her türlü teröre karşı aynı sağduyu ve kararlılıkla tek ses olma günüdür.

Kamu düzenine, güven ve huzurumuza kastederek geleceğimizi, toplumsal birlikteliğimizi tehdit eden bu hain saldırıyı bir kez daha kınıyor ve lanetliyoruz.  Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.”

Zeki Toçoğlu

YERELSEN Genel Başkanı