BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

TOÇOĞLU: Terör Kaybetmeye Mahkûmdur


18 Ağustos Perşembe 2016.

YERELSEN Genel Başkanı Zeki Toçoğlu, Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne bomba yüklü araçla düzenlenen terör saldırısını kınadı.

Toçoğlu mesajında şunları söyledi;

“15 Temmuz gecesi gerçekleşen başarısız darbe girişimi bize göstermiştir ki, karanlık mihrakların ülkemiz üzerindeki menfur oyunları devam etmektedir. FETÖ ile istediğini elde edemeyen küresel güçler bir başka kanlı örgüt ile Türkiye’nin bölgesel güç olma yolundaki sıçrayışını engellemek istemektedir.

Diyarbakır ve Van’dan sonra Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan saldırılar ülkemizin birlik beraberliğine bozmayı amaçlamaktadır. Hiçbir güç, hiçbir terör örgütü milletimizin birlik ve beraberliğini bozamayacaktır. Küresel aktörlerin maşalığını üstlenenlerin, kaos ve tedirginlik yaratarak Türkiye’nin dış politikasına ayar vermeye kalkışma çabaları dün olduğu gibi bugün de boşa çıkarılacaktır. Türkiye üzerine hesap yapanların bütün kirli emelleri devletimizin kararlı mücadelesi ve aziz milletimizin iradesi ile püskürtülecektir. Mili birliğimize, huzur ve kardeşliğimize yapılan her türlü terör saldırısı kaybetmeye mahkûmdur.

Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası olarak, Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan hain saldırıyı şiddetle lanetliyor, faillerinin en kısa zamanda bulunmasını temenni ediyoruz. Saldırıda hayatını kaybeden polis ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

Zeki TOÇOĞLU

YERELSEN Genel Başkanı