BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Toçoğlu’ndan Tepki: “Milli iradeye sahip çıkacağız”


16 Temmuz Cumartesi 2016.

Türk Silahları Kuvvetleri içinde bir gurubun başarısız darbe girişimine Genel Başkanımız Zeki Toçoğlu’ndan tepki geldi. Genel Başkanımız Zeki Toçoğlu milli iradenin üstünlüğüne dikkat çekerek demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkılacağını ifade etti. Toçoğlu açıklamasında şunları söyledi: 

“Türk silahlı kuvvetleri içine sızmışve dış mihrakların güdümü altında hareket eden dar bir kadronun milli iradeye karşı gösterdiği bu kalkışma demokrasimiz adına utanç vericidir.

Temennimiz odur ki; 17-25 Aralık’ta yapmak istedikleri ihaneti 15 Temmuz gecesi tamama erdireceğini sanan gafillerin bu kalkışması aziz milletimizin güçlü iradesi sayesinde geri püskürtülecek, milletimizin ortak kararı ve dirayetli duruşu ile oynanmak istenen bu kirli oyun bozulacaktır.

Ülkemizin birliği ve bütünlüğüne kasteden bu kalkışmanın müsebbipleri er geç hukukun önünde hesap verecek ve en ağır şekilde cezalandırılacaklardır.

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti millet iradesinin en meşru temsilcisi olarak görevinin başındadır. Meşru bir hükümete karşı yapılan bu kalkışma ülkemizin geleceğine, ekonomisine, gücüne ve iradesine karşı yapılmış ihanettir. Ülkemizin geleceğine karşı yapılan bu hain saldırının milletçe karşısında olacak ve milli irademize sonuna kadar sahip çıkacağız.

Bu kutlu gece bize göstermiştir ki; milli irade karşısında gösterilen hainliğe karşı milletimiz topyekûn duyarlı davranmıştır. Bugün milletçe bütün siyasi farklılıklarımızı, ideolojik bakış açımızı bir kenara bırakarak, milletimizi sindirmeye çalışan bu hıyanet çetesine gerekli cevap verilmiştir. Ülkemizin bu badireyi de sulh ve selametle atlatacağına ve aziz milletimizin dün olduğu gibi bugünde milli iradelerine sahip çıkacağına inanıyoruz.”

Zeki Toçoğlu

YERELSEN Genel Başkanı