BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
512
2021'DE
BAĞITLANAN TİS
31
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
20

YERELSEN’DE ARAYIN:

TOKAT BELEDİYESİ’NDE İMZA TÖRENİ

Sendikamız üyelerinden Tokat Belediyesi’nde, işveren adına toplu iş sözleşmeleri müzakerelerini takip eden sendikamız ile Belediye-İş Sendikası arasında  düzenlenen Toplu İş Sözleşmeleri her iki tarafında varmış olduğu mutabakat sonucunda imza töreni düzenlendi. 19 Şubat 2013 tarihinde Belediye Nikâh Salonunda düzenlenen imza törenine; Tokat Belediye Başkanı Doç. Dr. Adnan ÇİÇEK, Başkan Vekilimiz Dr. Mustafa ÇÖPOĞLU, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel TURBAY, Belediye Başkan Yardımcıları, Bem-Bir-Sen Tokat Şube Başkanı Ekrem ÖZER, Belediye-İş Sendikası Tokat Şube Başkanı İsmail DUMAN, birim müdürleri ve belediye memur ve işçi personelleri katıldılar.

Sosyal Barışı Sağladık

Törende açılış konuşması yapan Tokat Belediye Başkanı Doç. Dr. Adnan ÇİÇEK; “Gerek işçi kardeşlerimizle yapmış olduğumuz toplu sözleşmeler, gerekse memur kardeşlerimizle imzalayacağımız Sosyal Denge Sözleşmesinin sizler ve kurumum adına hayırlar getirmesini diliyorum. Bir kurumda sosyal barış çok önemlidir, Sosyal barışı sağlamakta çok önemlidir.” ifadelerinden sonra 2004 seçimlerinden günümüze kadar gelinen süreçte belediyede yaşanan gelişmeler hakkında detaylı bilgiler verdi.

Belediye memurları ile belediye işçileri arasında yaşanan psikolojik denge sorununu başarıyla sağladıklarına vurgu yapan Çiçek;  “Bu başarıların sağlanmasında işçi ve memur kardeşlerimizin çok büyük katkıları var. Bugün gelmiş olduğumuz noktada, gerek sendika başkanlarımız ve gerekse bizim de üyesi olduğumuz sendikamızın temsilcilerinin büyük emeği var. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Bu başarı birkaç kişinin yapmasıyla oluşabilecek bir durum değil. Gelmiş olduğumuz noktada o yıllardan çok daha iyi, daha rahat ve huzurlu olduğumuzu, daha iyi noktalara geldiğimizi ifade edebilirim.” cümleleriyle belediye olarak yaşanan gelişmelerden duydukları memnuniyeti dile getirdi

Türkiye’de Sendikacılık Anlayışı Değişti

Her geçen gün biraz daha gelişen ülkemizin gelecek yıllarda daha huzurlu ve müreffeh bir seviyeye çıkacağını dile getiren Çiçek, ülkemizdeki sendika anlayışının eskisinden çok farklı bir alana geldiğine vurgu yaparak, geçmiş yıllarda sendikal faaliyetler anlamında yapılan yanlışları şu cümlelerle özetledi. “Özellikle 1970-80’li yıllarda sendika denildiği zaman siyasi düşünce yapısından sosyalist düşünceye sahip insanların birebir örgütlendiği yapılar akla gelirdi. Sendikalar, sendika faaliyetlerinin dışında her türlü yasal olmayan eylemlere zemin hazırlayan mekânlar olarak algılanırdı. Daha açıkçası terör olarak algılanırdı. Daha sonra işçinin ve memurun hakkını korumak amacıyla ortaya çıkmış gerçek sendikalar ortaya çıktığında artık bizdeki sendika kavramı da yavaş yavaş değişmeye başladı.”

Türkiye’deki sendikacılık faaliyetlerinin olumlu noktalara gelmesinde önemli adımlar atan sendikacılara teşekkür ettiğini belirten Başkan Çiçek, Tokat Belediyesi olarak personel politikası anlamında izledikleri yolların çok iyi sonuçlar vermesinden ziyadesiyle memnun olduklarını dile getirdi. Katılımlarından dolayı sendika temsilcilerine ve Başkan Vekilimiz Sayın Dr. Mustafa Çöpoğlu’na teşekkür eden Çiçek; yapılan toplu iş sözleşmesinin her iki tarafa da hayırlı olmasını diledi.

Sendika Başkan Vekilimiz Dr. Mustafa Çöpoğlu ve Belediye-İş Sendikası Başkanı İsmail Duman’ın yapmış olduğu teşekkür konuşmalarından sonra imza törenine geçildi. Katılımın oldukça yoğun olduğu program plaket takdiminden sonra sona erdi.