BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
786
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
6
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
30
GÜNCELLENME TARİHİ: 05.02.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

ULAŞIMPARK’ta Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı


31 Mayıs Cuma 2019.

Yerelsen’in üye kuruluşları arasında yer alan ULAŞIMPARK’ta toplu iş sözleşmesinde sona gelindi. 29.05.2019 tarihinde gerçekleşen görüşmede sözleşme taslağı üzerinde mutabakat sağlandı.

Olumlu bir atmosferde başlayan toplantıda ULAŞIMPARK’ı temsilen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir BÜYÜKAKIN, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Gökmen MENGÜÇ, Ulaşımpark A.Ş Genel Müdür V. Zafer AYDIN ve Ulaşımpark A.Ş İnsan Kaynakları Müd. Kenan ÇORLU katıldı. Yerelsen’in işveren vekili sıfatı ile dahil olduğu toplantıda Yerelsen Genel Sekreteri Ali DANIŞ, Yerelsen Genel Sekreter Yardımcısı Yahya BİLGİN ve Yerelsen Uzmanı İbrahim Halil ÇELİK’te hazır bulundu. Demiryol-iş sendikasının işçileri temsil ettiği görüşmede Türk İş Genel Başkanı Ergün ATALAY, Türk İş Marmara Bölge Başkanı Adnan UYAR ve Demiryol İş Adapazarı Şube Başkanı Cemal Yaman toplantıya iştirak etti.

İşçi tarafının hazırladığı taslak ile ilgili yapılan müzakarelerin olumlu sonuçlandığı toplantıda mutabakat sağlanarak imzalar atıldı. İmzaların atılmasının ardından Kocaeli Büyükşehir Başkanı Tahir BÜYÜKAKIN bir konuşma yaptı. BÜYÜKAKIN konuşmasında şunları kaydetti: “Her zaman işçinin yanında olduklarını ifade eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın; “Yaptığımız her sözleşmede elimizdeki imkânlar doğrultusunda en iyisini vermeye çalıştık. İçimizin hakkını vermek boynumuzun borcu. Bu noktada çalışanlarımızın mutlu olacağı bir sözleşmeyi imzalamanın mutluluğu içindeyiz. Büyükşehir olarak bir müjde daha vermek istiyorum.  Sözleşmeden dolayı oluşan farklar ve bayram ikramiyesi bayramdan önce hesaplara yatacak. Ayrıca maaşınızı da zamlı olarak alacaksınız. Sözleşmemiz hepimize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir BÜYÜKAKIN’ın konuşmasının ardından ULAŞIMPARK A.Ş. Genel Müdür Vekili Zafer AYDIN bir konuşma yaptı. AYDIN konuşmasında şunları kaydetti: “UlaşımPark Genel Müdür Vekili Dr. Zafer Aydın sözleşmenin çalışanlarına hayırlı olmasını dileğinde bulundu. Demiryolu- İş Sendikası Bölge Başkanı Cemal Yaman ise”  2018 yılı 7 ayından itibaren bu süreç başladı. Verdiğimiz bir söz vardı. Sözümüzü tuttuk. Ülkemizin içerisinde bulunduğu şartları göz önüne aldık. Bu noktada Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi”