BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Ünye Belediyesi’nde Görüşmeler Başladı


27 Aralık Çarşamba 2017.

Yerelsen’in üyelerinden Ünye Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşmesi için ilk görüşme yapıldı. 22 Aralık 2017 Ünye Belediyesi’nde gerçekleşen toplantıya işveren vekili sıfatı ile Yerelsen’de iştirak etti.

Ünye Belediyesi’nde gerçekleşen temasların ardından yapılan ilk toplantıda Ünye Belediyesi’ni Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal MEHEL, İnsan Kaynakları Müdürü Nebati ALTUN, Mali Hizmetler Müdürü İlhan ODABAŞI temsil etti. Görüşmelerde Yerelsen’i ise Sendika Uzmanlarından Hasan TENLİK ve Murat ASLAN temsil ederken işçi tarafını Hizmet-iş Ordu Şube Başkanı Nevzat ACU, Şube Sekreteri  Güner İYİGÜN ve Baştemsilci Abdullah ŞENTEPE temsil etti.

Toplantının başlamasından önce Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal MEHEL yaptığı konuşmada “yeni dönem için imzalanacak toplu iş sözleşmesinin iki tarafa da hayırlı olmasını ve masada bitecek güzel bir sözleşme olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından başlayan toplantıda Ünye Belediyesi’nin 50 işçisini ilgilendiren toplu iş sözleşmesi için işçi sendikası tarafından hazırlanan 57 maddelik taslağın 13 maddesi görüşülerek kabul edilirken 1 maddenin ise ertelenmesine karar verildi.