BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
813
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
33
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
12
GÜNCELLENME TARİHİ: 01.07.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

ÜYELERİMİZ SAPANCA’DA TOPLANDI


1 Nisan Pazartesi 2013.

Sendikamızın 2013 Mart ayı istişare toplantısı üyelerimizin yoğun katılımıyla Sakarya’nın güzide ilçesi Sapanca’da yapıldı.  Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu’nun ev sahipliğinde düzenlenen toplantı, 28 Mart 2013 tarihinde Sapanca Richmond Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıya Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı ve sendikamız Genel Başkanı Zeki Toçoğlu, yönetim kurulu üyeleri ve üye belediye başkanları katıldı. Toplantı açılışında kısa bir konuşma yapan Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu, sendikamıza üye belediye başkanlarını ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek toplantının hayırlı olmasını diledi. İbrahim Uslu’nun konuşmasından sonra üyelerimize Sapanca’yı tanıtan kısa bir video izletildi.

Sendikamızın çalışmaları ve teşkilatlanma hakkında bilgi vermek için söz alan Genel Başkan Vekilimiz Dr. Mustafa Çöpoğlu; öncelikle sendikamıza yeni üye olan Bozüyük ve Göynük belediyeleri hakkında kısa bir bilgi verdi. Belediye İşverenleri Sendikası’nın Yerelsen’le birleşme teklifi de değerlendiren Çöpoğlu, iki sendika arasındaki birleşmeden doğabilecek olumlu ya da olumsuz sonuçların neler olabileceği konusunda öngörülerini sundu.

Katılımcılara 2013 yılında yapılan toplu iş sözleşmelerini slayt gösterisi eşliğinde anlatan Çöpoğlu en son Afyon Güral Otel’de düzenlenen eğitim ve bilgilendirme toplantısına değinen kısa değerlendirmelerde bulundu. Dergi ve kitap çalışmaları hakkında üyelerimize bilgi veren Çöpoğlu yakın zamanda çıkacak olan yayınlarımızın müjdesini vererek katılımcılara teşekkür etti.

IMG_0531

Toplantıda söz alan Genel Sekreterimiz Mümtaz Uzun, sendikamızın 2013 yılında müzakeresi devam eden sözleşmeler ile üye aidatları hakkında üyelerimize detaylı bilgiler verdi.

Toplantımızın dilek ve temenni bölümünde söz alan Afyon Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, yerelsen üye haritasında Ege ve Güneydoğu bölgelerinin üyelik anlamında azınlıkta kaldığını bu anlamda Ege bölgesindeki durumun değiştirilmesi için üyelik çalışmalarına şahsen katkı sağlayacağını söyledi.

IMG_0550

Toplantımızın kapanış kısmında söz alan Genel Başkanımız Zeki Toçoğlu, konuşmasına sendikamıza yeni üye olan belediyelere, üyeliklerinin hayırlı olmasını dileyerek başladı. Sendikamızın büyümesinde, üye belediye başkanlarının özel gayretleriyle olduğunu dile getiren Toçoğlu, bu gayretlerin artarak devam etmesini ve sendika üyeliğinin az olduğu bölgelerde daha yoğun çalışılmalar yapılması gerektiğini söyledi.

IMG_0574

Yeni Büyükşehir Yasası ve kentsel dönüşüm konularında da kısa değerlendirmelerde bulunan Toçoğlu katılımcılara teşriflerinden dolayı teşekkür etti. Toplantımız bir sonraki istişare toplantısının yeri ve zamanı belirlenerek son buldu.

IMG_0393