BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 04.04.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Yalova Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi imzalandı…


4 Nisan Çarşamba 2012.

Yalova Belediyesinde  çalışan 203 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi; düzenlenen geniş katılımlı bir törenle imzalandı.

Yalova’da 2. sözleşme… 

Yerelsen’in  üyelerinden olan Yalova Belediyesinde, Yerelsen toplu iş sözleşmesi görüşmelerini başarıyla tamamladı. İşveren adına  görüşmelere katılan Yerelsen sözleşme görüşmelerini Genel İş Sendikası Bursa Şubesi yetkilileriyle yürüttü. Yapılan uzun görüşmeler sonunda taraflar mutabakata vardı. 

İmza töreni Yalova Belediyesi’nde yapıldı… 

Yalova  Belediyesi meclis salonunda yapılan imza törenine  Yerelsen’i Genel Başkan Vekili Dr. Mustafa Çöpoğlu,  Genel Sekreter Mümtaz Uzun ve  Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin temsil etti. Ayrıca Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye yöneticileri, Genel iş sendikasının Bursa Şube yöneticileri ve çok sayıda çalışan katıldı. 

Törende açılış konuşmasını yapan  Belediye Başkanı  Yakup Koçal şunları söyledi;‘‘ Her iki tarafında göstermiş olduğu özverili tutumlar neticesinde güzel bir sözleşmeye imza attığımıza inanıyorum. Kimsenin mağdur olmaması için gerekli özeni gösterdik. Uygulamasına başladığımız  “Zaman ve Mekandan Bağımsız Kamu Yönetim Sistemi” sayesinde personelimizin hakkı yenmeden kimsenin suistimaline bırakılmadan hak ettiği ücreti almasını sağlayacağız. Yapılan sözleşmenin her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyorum’’.  

Başkan Koçal’dan  sonra söz alan Yerelsen Genel Başkan Vekili Dr. Mustafa Çöpoğlu, Yerelsen olarak amaçlarının belediyelerde çalışma ortamını tarafları sıkıntıya sokmayacak şekilde düzenlemek olduğunu ve bunu Yalova Belediyesinde başardıklarını söyledi. Yalova Belediyesinin Yerelsen ailesinin yeni üyelerinden biri olduğunu ve kendileri içinde burada sözleşme yapmanın önemli olduğunu  belirtti. Yerelsen olarak her geçen gün yeni üyelerle birlikte büyüdüklerini ve ülke genelinde tanınan, söz sahibi olan bir   sendika olduklarını belirtti. Sözleşmenin hem çalışanlara hem de işveren tarafına hayırlı olmasını diledi.  

Son olarak Genel iş sendikası Bursa Şube  Başkanı Selahhattin Atak, başta Yerelsen olmak üzere  sözleşmede emeği geçen herkese teşekkür ederek, sözleşmenin taraflara hayırlı olmasını diledi. 

Konuşmalardan sonra alkışlar arasında sözleşme taraflarca imzalandı.   

Taban ücret 48,50 TL. oldu… 

Sözleşme neticesinde ilk yıl için  taban yevmiyeler 48.50 TL’ye yükseltilirken, sosyal ödemelere artış yapılmadı. İkinci yıl ise yevmiyelere ve sosyal ödemelere %4 oranında bir artış yapıldı.