BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
512
2021'DE
BAĞITLANAN TİS
31
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
20

YERELSEN’DE ARAYIN:

Yerelsen 2011 yılının ilk sözleşmesini Aksaray’da imzaladı

İşvereni Yerelsen temsil etti…

Yerelsen; üyelerinden olan Aksaray Belediyesinde, toplu iş sözleşmesi görüşmelerini başarıyla tamamladı. İşveren adına görüşmelere katılan Yerelsen sözleşme görüşmelerini Hizmet-iş sendikası Aksaray şubesi yetkilileriyle yürüttü. Yapılan uzun görüşmeler sonunda taraflar mutabakata vardı. Bu sözleşme Yerelsen’in 2011 yılında imzaladığı ilk sözleşme olması dolayısıyla ayrı bir öneme sahip oldu.

İmza töreni Belediyede yapıldı…

Aksaray Belediyesinde yapılan imza törenine Yerelsen’in Uzman personellerinden  Hasan Tenlik ve Mete Bilgin, Aksaray Belediyesi Başkan Yardımcısı Akif Kılıç ile Hizmet iş sendikası genel merkez ve şube yöneticileri katıldı.

Yevmiyelere %5 +%5 zam…

2 yıl süreyle yürürlükte olacak sözleşmeye göre çalışanların yevmiyelerine ilk 6 ay için %5, ikinci 6 ay için ise yine %5 oranında zam yapıldı. Sözleşmenin ikinci yılında ise ücretlere yine aynı oranda ilk 6 ay için %5, ikinci 6 ay için %5 oranında zam yapıldı. Sosyal haklarda da yine ücret zammı oranında artış sağlanmış oldu. Böylece yeni sözleşmeye göre en düşük çıplak yevmiye 43,00 TL’nin üstüne çıkmış oldu.