BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
808
2024'DE
BAĞITLANAN TİS
28
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
18
GÜNCELLENME TARİHİ: 03.05.2024

YERELSEN’DE ARAYIN:

Yerelsen 2012’nin ilk sözleşmesini Derince’de imzaladı…


3 Ocak Salı 2012.

Derince  Belediyesinde çalışan 136 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinde imzalar geniş bir katılımla Derince Belediyesinde yapılan törenle atıldı. 

2012’nin ilk sözleşmesi

Toplantıya YERELSEN Genel Sekreteri Mümtaz Uzun, Uzman Personeller Hasan Tenlik ve Mete Bilgin, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, belediye yöneticileri ve işçi sendikası adına Hizmet İş Sendikası yetkilileri ile belediye çalışanları katıldı. İmzalanan sözleşme Yerelsen’in 2012 deki ilk sözleşmesi olmasından dolayı ayrı bir öneme sahip oldu. 

Belediye adına YERELSEN… 

Derince Belediyesinde yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri Derince Belediyesi adına YERELSEN , Belediye çalışanları adına ise Belediyede örgütlü Hizmet iş sendikası tarafından yürütüldü. Belediye Başkanı Aziz Alemdar törende yaptığı konuşmasında çalışanlarına ellerinden gelen en iyi şartlara göre ücret artışı yaptıklarını ve çalışanların refah düzeylerinin kendileri için çok önemli olduğunu vurguladı. Her zaman çalışanların yanında olduğunu, çalışma barışı ve motivasyonu sağlamak adına güzel bir sözleşme yaptıklarını söyledi.

 

 Törende YERELSEN adına konuşma yapan YERELSEN Genel Sekreteri Mümtaz Uzun;  Derince Belediyesinde yapılan bu sözleşmenin YERELSEN tarafından 2012 yılı içinde yapılan ilk sözleşme olduğunu dile getirdi. Sözleşmenin her iki taraf içinde uygulanabilir bir sözleşme olması için gayret ettiklerini ve sonuçta uygun bir sözleşmenin ortaya çıktığını söyledi. Uzun, sözleşmenin her iki tarafa da hayırlı olmasını dileyerek konuşmasını noktaladı.

  1. Yıl yevmiyelere seyyanen 10 TL. zam… 

Yapılan sözleşme sonucunda çalışanların yevmiyelerine 1. Yıl 10 TL, 2. Yıl 1,5 TL seyyanen zam yapıldı. Sosyal ödemelerde de değişik oranlarda artışlar sağlanmış oldu.