BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
512
2021'DE
BAĞITLANAN TİS
31
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
20

YERELSEN’DE ARAYIN:

Yerelsen 4. Olağan Genel Kurul Seçimleri Tamamlandı

gk5 (954 x 648)

20-21 Aralık tarihlerinde Kocaeli Ticaret Odası’nda 4. Olağan Genel Kurul Seçimleri gerçekleştirildi.

Türkiye genelinde 90 üyesi bulunan Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası YERELSEN olarak 4. Olağan Genel Kurul Seçimlerini, Kocaeli Ticaret Odası Meclis Salonu’nda gerçekleştirdik. Genel kurula; başta Genel Başkanımız Zeki Toçoğlu olmak üzere Genel Başkan Vekilimiz Dr. Mustafa Çöpoğlu, üye belediye başkanlarımız ve delegeler katıldı.

Yoğun Katılım 

Yapılan genel kurula katılımın yüksek olduğu gözlendi. Sendikamızın yönetim, denetim ve disiplin kurulu üyelerinin yanı sıra sendikamıza üye belediye başkanları, belediye çalışanları, Türk-İş, Hak-İş ve Disk konfederasyonlarından; Türk-İş Marmara Temsilcisi Adnan Uyar, Genel-İş Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük, Hizmet-İş Genel Mali Sekreteri Fahrettin Kütükçü, Hizmet-İş Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, Hizmet-İş Sakarya Şube Başkanı M. Mesut Gökdemir, Tes-İş Adapazarı Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu, Belediye-İş Kocaeli Şube Başkanı Osman Şar, Sağlık-İş Kocaeli Şube Başkanı Bülent Gökmen, Koop-İş Adapazarı Şube Başkanı Şevket Ulusinan temsilcileri ile sendika temsilcileri ve basın mensupları iştirak etti.

gk1 (972 x 648)

Divan Başkanı Tahir Büyükakın Oldu

Üç yılda bir yapılan ve 90 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede, Genel Başkanımız Zeki Topçoğlu, tek liste olarak seçime girdi. Yapılan kongrede divan başkanlığını Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın, divan katipliğini ise Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan ve Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer yaptı.

gk2 (972 x 603)

Başkan Toçoğlu’ndan Teşekkür

Başkan Toçoğlu, “Sendikamızda toplu iş sözleşmeleri, işçi sendikalarımız ile mutabakat içinde, kamu yararı dikkate alınarak, makul ve Türkiye standartlarında uygulanabilir sözleşmeler haline getirildi. Eski sözleşmeler yenilenirken kamu yararı, iş güvencesi ve işverenin ödeme kabiliyeti gibi prensipler dikkate alınarak revize edildi. Yaptığımız tüm faaliyetlerde her zaman yanımızda duran, doğru yaptığımız her işte bize sonsuz destek veren üyelerimize ve belediye başkanlarımıza şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

gk9 (972 x 648)

Profesyonel Bir Anlayış

YERELSEN eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerinin tüm hızıyla devam ettiğini de belirten Başkan Zeki Toçoğlu, “Bu dönemde birçoğumuzun şahit olduğu biçimde, Sakarya, Van, Bolu, Yalova ve Afyonkarahisar’da 6 yurt içi eğitim ve bilgilendirme programı gerçekleştirdik. Avrupa Birliği Projelerine başvurduk. Birçok belediye ve sendika ile proje ortağı olarak çalıştık, işbirliği yaptık” ifadelerini kullandı.

gk12 (972 x 648)

Güzel Faaliyetler Yürüttük

Yerelsen olarak dokuzuncu yılı geride bıraktığımıza dikkat çeken Toçoğlu, “Bu süre zarfında güzel faaliyetler yürüttük. Sendikamız, kuruluş amaçlarını arasında bulunan üyeleri adına toplu iş sözleşmeleri imzalama yetkisiyle birçok sözleşme imzalamıştır. Bu sözleşmeler işçi sendikalarıyla kamu yararına uygun halde imzalanmış ve revize edilmiştir. Sadece sözleşme ile kalmadık. Üyelerimizin yüksek hakeme giden sözleşmelerini de takip ederek hukuki destek sunduk. Verimlilik ve tutumluluk ilkelerinden ödün vermedik. Sendikamızın gelirlerini hiçbir zaman boş yere kullanmadık. Geride bıraktığımız dönemde üyelerimiz arasında düzeyli ve ahenkli bir çalışma ortamımız oldu. Kurucu üyelerimize, yönetimimize, Denetim ve Disiplin Kurulu Başkan ve üyelerine ve sendikamız ekibine teşekkür ediyorum”  diye konuştu.

gk14 (972 x 648)

Kimse Hak Ettiğinden Fazlasını İstemez

Türk-İş Marmara Temsilcisi Adnan Uyar da bir konuşma yaparak, “Sıkıntılı ve zor süreçler geçiyoruz. Ülke büyüyor. YERELSEN ile yapılan sözleşmeler, çalışan ve işverenlerin yararına yapılıyor. Daha hukuki ve yasal bir iş yapılıyor. Sadece ve sadece çalışanın hak ve yararına çalışmalarımız olmuştur. Bunun için var olmaya devam edeceğiz. Çünkü kimse hak edileni vermemezlik yapmaz. Ve kimse de hak ettiğinden fazlasını istemez” dedi. Ardından konuşan Genel- İş Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük, “Gerektiğinde birbirimizin eksiklerini düzeltebildik. Biz işyerinde özellikle eğitimlerin verilmesini istiyoruz. Burada size bir görev düşüyor, bunu hatırlatmak istiyorum” dedi.

IMG_4492 (864 x 576)

Zeki Toçoğlu Tek Aday

Genel Kurulun ikinci gününde İzmit İlçe Seçim Kurulu gözetiminde oylamaya geçildi. Genel Başkanımız Zeki Toçoğlu, 4. Olağan Genel Kurul Seçimlerine katılarak oy kullandı. Kocaeli Ticaret Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seçimlerde tek liste halinde genel başkanlığa yeniden aday gösterilen Başkan Toçoğlu, “YERELSEN Genel Başkanlığımın ikinci döneminde de yerel yönetimlerimizi zamanın ruhuna uygun değişim ve gelişmeler ile buluşturmaya devam edeceğiz. Seçimlerin tüm sendika üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Tüm Yurtta Örgütleneceğiz

Başkan Zeki Toçoğlu, “Geride bıraktığımız dönemde sendikamız önemli değişimlere imza attı. Toplu iş sözleşmelerinde yasal dayanağı olmayan uygulamalara son verdik. Türkiye standartlarında uygulanabilir sözleşmeler oluşturduk. İnşallah yeni dönem ile birlikte YERELSEN tüm yurtta daha fazla örgütlenmiş olarak 5. Olağan Genel Kuruluna gidecek. Bir kez daha üyelerimiz ve sendika ekibimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Genel kurul sonrası yapılan seçimlerde yönetim, denetim ve disiplin kurulu aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.

Yönetim Kurulu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeki Toçoğlu

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu

Kocaeli Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Tahir Büyükakın

Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak

Denetim Kurulu Listesi

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar

İSU Genel Müdürü İlhan Bayram

Disiplin Kurulu Listesi

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk