BUGÜNE KADAR BAĞITLANAN TİS
760
2022'DE
BAĞITLANAN TİS
57
DEVAM EDEN TİS GÖRÜŞMELERİ
23
GÜNCELLENME TARİHİ: 07.04.2023

YERELSEN’DE ARAYIN:

Yerelsen Başiskele’de masaya oturdu…

Başiskele’de ilk sözleşme…

 

Kapanan 5 belediyenin birleşmesinden oluşan Başiskele Belediyesinde ilk toplu iş sözleşmesi görüşmeleri YERELSEN’in katılımıyla yapıldı.YERELSEN toplantıya Genel Sekreter Mümtaz UZUN, uzman personeller Hasan TENLİK ve Mete BİLGİN’den oluşan bir kadroyla katıldı.İşveren adına tam yetkili olarak görüşmeleri yürütecek olan YERELSEN ekibine belediye yönetimi adına Başkan Yardımcısı Faik AKYOL eşlik etti.

 

 

 

 

 

 

Görüşmeler Belediye binasında yapıldı…

 

İşvereni YERELSEN’in temsil ettiği toplantıya Başkan Yardımcısı Faik AKYOL dışında, belediyede yetkili sendika olan Hizmet İş sendikasının yöneticileri katıldı. Başkan Yardımcısı Akyol’un ev sahipliği yaptığı toplantıda toplantının açılışını yapan YERELSEN Genel Sekreteri Mümtaz UZUN süreçle ilgili açıklayıcı bilgiler verdi.Başiskelenin farklı belediyelerin birleşmesiyle kurulan bir belediye olması nedeniyle farklı sözleşmelere tabi işçiler olduğunu ve uygulamada bazı zorluklarla karşılaşılaşılabileceğini belirtti.Yeni yapılacak sözleşmeyle bu zorlukların ortada kalkacağını ve iş barışının sağlanacağını söyleyen Genel Sekreter UZUN, görüşmelerin her iki tarafa şimdiden hayırlı olmasını diledi.

 

Daha sonra söz alan diğer katılımcılarda Genel Sekreter UZUN’un tespitlerini doğrulayarak iyiniyet temennilerini belirttikten sonra sözleşmenin iki taraf içinde hayırlı olmasını dilediler.

 

 

5 Madde geçildi…

  

Yapılan açılış konuşmalarından sonra sözleşme görüşmelerine geçildi. Taraf işçi sendikasının yapmış olduğu sözleşme teklif taslağı üzerindeki maddelerden 5’i ilk görüşmede kabul görerek geçildi.Geçilen maddeler tutanak altına alındıktan sonra bir sonraki toplantının günü ve yeri belirlenerek toplantıya son verildi.